NPPKT kariai nėra draudžiami privalomuoju sveikatos draudimu, tačiau jiems yra teikiamos reikalingos sveikatos priežiūros paslaugos krašto apsaugos sistemos ir kitose sveikatos priežiūros įstaigose iš Krašto apsaugos ministerijos lėšų.
Jeigu NPPKT metu sutriko kario sveikata ir jam vis dar reikalingas gydymas po NPPKT: sveikatos priežiūros paslaugų teikimas tęsiamas krašto apsaugos sistemos sveikatos priežiūros įstaigose ar kitose sveikatos priežiūros įstaigose, apmokant už sveikatos priežiūros paslaugas iš Krašto apsaugos ministerijos lėšų. Nedarbingumo laikotarpiu, NPPKT atlikusiems asmenims taip pat mokama ir ligos išmoka (62,06 procentų nuo minimaliosios mėnesinės algos) iš Krašto apsaugos ministerijos lėšų, tačiau ne ilgiau kaip 4 mėnesius, jei jie neturi teisės į ligos išmoką, mokamą „Sodroje“ (Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymas (65 str. 1 d. 2 p., 68 str. 3 d.).
NPPKT kariai turi teisę gauti ligos išmoką iš „Sodros”, jei jie po NPPKT ne vėliau kaip per 3 mėnesius tapo asmenimis, apdraustaisiais ligos socialiniu draudimu (pvz., tapo dirbančiaisiais ar užimtaisiais kitose veiklos srityse).
Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinis draudimas
NPPKT kariai draudžiami nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialiniu draudimu.
Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo išmokų rūšys:
Ligos išmoka skiriama asmenims, tapusiems laikinai nedarbingiems dėl nelaimingo atsitikimo darbe, pakeliui į darbą ar iš darbo arba profesinės ligos, pripažintų draudžiamaisiais įvykiais. Ligos išmoka skiriama, jeigu teisė ją gauti atsirado draudimo laikotarpiu. Išmokos dydis yra 77,58 procentų kompensuojamojo uždarbio, taikomo ligos išmokoms skaičiuoti.
Jeigu nukentėjusysis dėl draudžiamojo įvykio terminuotai netenka iki 20 procentų dalyvumo, jam išmokama netekto dalyvumo vienkartinė kompensacija, kurios dydis yra 7,76 procento jo 24 mėnesių kompensuojamojo uždarbio, taikomo vienkartinei kompensacijai apskaičiuoti.
Jeigu nukentėjusysis dėl draudžiamojo įvykio terminuotai netenka daugiau kaip 20, bet mažiau kaip 30 procentų dalyvumo, jam išmokama netekto dalyvumo vienkartinė kompensacija, kurios dydis yra 15,52 procento jo 24 mėnesių kompensuojamojo uždarbio, taikomo vienkartinei kompensacijai apskaičiuoti.
Jeigu nukentėjusiajam nustatytas neterminuotas netektas dalyvumas, jam išmokama trigubai didesnė netekto dalyvumo vienkartinė kompensacija.
Jeigu nustatoma, kad nukentėjusysis dėl draudžiamojo įvykio neteko nuo 30 iki 45 procentų dalyvumo, jam mokama netekto dalyvumo periodinė kompensacija. Asmeniui, dėl draudžiamojo įvykio netekusiam 45 ir daugiau procentų dalyvumo, mokama netekto dalyvumo periodinė kompensacija:
1) jeigu gavėjas dėl to paties draudžiamojo įvykio neturi teisės į tokio paties dydžio arba didesnę socialinio draudimo netekto darbingumo (invalidumo) ar negalios pensiją;
2) jeigu gavėjui dėl to paties draudžiamojo įvykio mokama socialinio draudimo netekto darbingumo (invalidumo) ar negalios pensija yra mažesnė už apskaičiuotą netekto dalyvumo periodinę kompensaciją. Šiuo atveju gavėjui mokama netekto dalyvumo periodinė kompensacija, kurios dydis yra nustatomas kaip šių išmokų skirtumas.
Daugiau informacijos galite rasti Lietuvos Respublikos nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įstatyme ir interneto svetainėje www.sodra.lt.
Nedarbo socialinis draudimas
NPPKT kariai draudžiami nedarbo socialiniu draudimu, todėl turi teisę į nedarbo socialinio draudimo išmoką. Išmoka skiriama ir mokama iš Valstybinio socialinio draudimo fondo („Sodros“) lėšų.
Nedarbo socialinio draudimo išmoka skiriama Užimtumo tarnyboje įsiregistravusiems asmenims, kuriems suteiktas bedarbio statusas, jeigu Užimtumo tarnyba jiems nepasiūlė tinkamo darbo ar aktyvios darbo rinkos politikos priemonių ir jeigu jie atitinka bent vieną iš šių sąlygų:
Daugiau informacijos galite rasti Lietuvos Respublikos nedarbo socialinio draudimo įstatyme ir interneto svetainėje www.sodra.lt.
Motinystės socialinis draudimas
NPPKT kariai tarnybos metu yra draudžiami motinystės socialiniu draudimu.
Daugiau informacijos galite rasti Lietuvos Respublikos ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatyme ir interneto svetainėje www.sodra.lt.
Pensijų socialinis draudimas
NPPKT kariai tarnybos metu draudžiami pensijų socialiniu draudimu.
Daugiau informacijos galite rasti Lietuvos Respublikos valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatyme ir interneto svetainėje www.sodra.lt.