KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJOS BIUDŽETAS
2008–2023 M. KAM BIUDŽETO DINAMIKA1

2022 M. KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJOS BIUDŽETO VYKDYMAS
2022 m. eigoje gynybai papildomai buvo skirta 446,1 mln. Eur arba net 37 proc. pradinio biudžeto. Krašto apsaugos ministerijos (toliau – KAM) 2022 m. panaudoti asignavimai, įvertinus KAM suteiktomis teisėmis leistus naudoti praėjusių metų nepanaudotus asignavimus virš Lietuvos Respublikos Seimo patvirtintų bendrų asignavimų sumų, sudaro 1 648,9 mln. EUR. Rekordinis 2022 m. gynybos biudžetas leido užbaigti pradėtus ginkluotės ir technikos įsigijimo projektus, taip pat paankstinti kitus svarbius ginkluotės bei amunicijos įsigijimus.

LAIKOMASI NATO STANDARTŲ
Nuo 2015 m. KAM išlaiko NATO nustatytas gynybos išlaidų proporcijas: personalo išlaikymo išlaidoms skirti ne daugiau 50 proc. visų KAM asignavimų, o įsigijimams (įskaitant ginkluotės ir karinės technikos įsigijimus ir modernizavimą) – ne mažiau kaip 20 proc. visų KAM asignavimų, o nuo 2019 m. KAM atitiko minimalius NATO reikalavimus susijusius su 2 proc. BVP asignavimų, apskaičiuotų pagal Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ekonominės raidos prognozę, skyrimu gynybai.
Lietuvos Respublikos įsipareigojimų susijusių su naryste NATO bei NATO nustatytų reikalavimų gynybos išlaidų proporcijoms įvykdymas pateikiamas žemiau grafike.
2023 METŲ KAM BIUDŽETAS
2022 m. lapkričio 22 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė 2023 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymą. KAM 2023 m. patvirtinti asignavimai sudarė 1 774,6 mln. EUR. Siekiant išlaikyti 2,52 proc. BVP lygį pagal Finansų ministerijos 2022 m. gruodžio mėn. atnaujintą ekonominės raidos scenarijų, 2023 m. I ketvirtį KAM buvo papildomai skirta apie 97,6 mln. Eur. Bendrai KAM asignavimai 2023 m. sudaro 1 872,2 mln. Eur.
PAGRINDINIAI 2023 M. KAM BIUDŽETO PRIORITETAI
Pagrindiniai prioritetai sudarant 2023 m. biudžetą yra stipri ir parengta Lietuvos kariuomenė, kolektyvinės gynybos ir saugumo stiprinimas, valstybės ir visuomenės atsparumas.
2023 M. KAM ASIGNAVIMAI PAGAL SRITIS: 1 872,2 MLN. EUR |

PAGRINDINIAI PROJEKTAI

Vykdomi svarbiausi LK ginkluotės projektai:
- baigiami PKM ir šarvuotų visureigių JLTV I etapo įsigijimai, sustiprinsiantys kovinę galią, karių apsaugą ir manevrą sausumoje,
- tęsiami reaktyvinių salvinių sistemų,
- 155 mm haubicų,
- vidutinio siekio mobilių radarų,
- artilerinių radarų,
- prieštankinės ginkluotės įsigijimai,
- priešmininio bei paieškos ir gelbėjimo laivo projektas,
- universalių sraigtasparnių platformos įsigijimas,
- pradedami bepiločių orlaivių sistemų ir elektroninės kovos įrangos įsigijimai.
Taip pat pradedami svarbiausių projektų antrieji etapai: vidutinio nuotolio oro gynybos sistemų ir šarvuotų visureigių, leisiančių pagerinti visos LK mobilumą ir karių apsaugą.
Toliau tęsiami logistinės ir inžinerinės technikos įsigijimai, kariai ir rezervas aprūpinami individualia ginkluote, ekipuote ir individualiomis CBRB apsaugos priemonėmis.
Ginkluotės įsigijimų projektai derinami su amunicijos įsigijimais.
Toliau plėtojama svarbiausia LK infrastruktūra, prioritetą skiriant pagerinti karinio rengimo, priimančiosios šalies paramos, naujai įsigyjamos ginkluotės laikymo ir aptarnavimo, šaudmenų laikymo sąlygas.
1 Asignavimai: grafike 2008-2021 m. BVP proc. nurodytas atsižvelgiant į EBPO BVP prognozę pagal NATO metodiką. 2022-2023 m. BVP proc. nurodytas pagal FM 2022 m. gruodžio mėn. atnaujintą ekonominės raidos scenarijų.