Vasario 1 d. krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius susitikime su Armėnijos ambasadoriumi Lietuvoje Tigran Mkrtchyan aptarė dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje, regioninio saugumo Pietų Kaukaze klausimus ir Armėnijos įsitraukimą į ES Rytų Partnerystės iniciatyvas.
Viceministras pabrėžė poreikį palaikyti saugumo dialogą, siekiant geriau suprasti Pietų Kaukazo saugumo iššūkius.
Diskutuojant apie situaciją po karo Kalnų Karabache, viceministras akcentavo būtinybę tęsti derybas tarptautinių organizacijų formate ir pabrėžė Vakarų partnerių įsitraukimo svarbą, siekiant surasti tvarų ir ilgalaikį konflikto sprendimą.
Krašto apsaugos viceministras taip pat paragino Armėniją naudotis Lietuvos administruojamu Patikos fondu, skirtu finansuoti ES rytų partnerių įsitraukimą į ES bendrąją saugumo ir gynybos politiką.
Savo ruožtu Armėnijos ambasadorius padėkojo Lietuvai už ligšiolinį gynybos bendradarbiavimą ir Lietuvoje organizuojamus kursus Armėnijos gynybos sektoriaus atstovams.
Nuotrauka: G. Maksimovicz-Alkema/KAM