Gegužės 6 d. krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas vyksta į Briuselį, kur dalyvaus Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrų susitikime.
Briuselyje ministras A. Anušauskas su ES šalių gynybos ministrais patvirtins ES užsienio reikalų tarybos saugumo ir gynybos išvadas. Taip pat numatoma priimti sprendimus dėl trečiųjų šalių – JAV, Kanados, Norvegijos – dalyvavimo Nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo (PESCO) Karinio mobilumo projekte.
ES šalių gynybos ministrai susitikimo metu taip pat aptars ES gaires ir praktinius tikslus gynyboje nustatančią Vokietijos iniciatyvą „Strateginis kompasas“, didžiausią dėmesį skiriant krizių valdymo sričiai.
Briuselyje numatyti ir du papildomi ES gynybos ministrų posėdžiai. Europos gynybos agentūros valdančiosios tarybos posėdyje ministrai diskutuos dėl 2020 m. suderintos metinės peržiūros gynybos srityje (CARD) rekomendacijų įgyvendinimo, o ES palydovų centro (SATCEN) valdybos posėdyje ministrai aptars šio centro vaidmenį įgyvendinant bendrąją užsienio ir saugumo politiką bei centro ateities perspektyvas.
A. Pliadžio/KAM nuotr.