Birželio 8 d. krašto apsaugos viceministras Gintautas Šivickas susitiko su Rumunijos parlamento Deputatų rūmų Užsienio reikalų komiteto delegacija, kuriai vadovavo komiteto pirmininkas Stefan Glavan. Rumunijos parlamentarai atvyko į Lietuvą birželio 7 d. ir viešės iki 10 d.
Susitikimo pradžioje krašto apsaugos viceministras pasveikino į Lietuvą atvykusius svečius, pabrėžė, kad šalių bendradarbiavimas yra labai svarbus tiek Lietuvai, tiek Rumunijai, kaip NATO šalims. Pokalbio metu buvo aptarta Lietuvos integracijos į Europos Sąjungą patirtis, kuri Rumunijai, ruošiantis stoti į ES, yra ypač svarbi, bei narystės Aljanse nauda Lietuvai. Svečiai domėjosi Lietuvos kariuomenės reforma, Lietuvos užsienio politikos tikslais. Buvo aptartos ir bendros Europos saugumo problemos, Kaukazo klausimas.
Šiandien svečiai apsilankys Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione (MPB) Rukloje (Jonavos r.), kur jiems bus pristatytas batalionas ir šiuo metu vykstančios tarptautinės pratybos „Amber Hope 2005”.
Taip pat parlamentarai planuoja susitikti su Seimo pirmininko pavaduotoju, Užsienio reikalų komiteto nariais, Užsienio reikalų ministerijos viceministru, Strateginių studijų centro vadovu. Svečiai apžiūrės Vilniaus senamiestį, Trakus ir Trakų pilį.
Lietuva ir Rumunija gynybos srityje bendradarbiauja nuo 1998 m.