Gruodžio 1 d. Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas” Karaliaus Mindaugo motorizuotasis pėstininkų batalionas (Pajuosčio k. Panevėžio r.) minės 15-ąsias įkūrimo metines.
Į šventę batalione kariai kviečia Panevėžio miesto gyventojus. Minėjimas prasidės iškilminga rikiuote. Susirinkusiuosius kariai pavaišins kareiviška koše ir arbata, veiks ginkluotės ir karinės technikos paroda. Renginyje taip pat dalyvaus motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas” vadas pulkininkas Darius Užkuraitis, kiti Krašto apsaugos sistemos atstovai.
Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų batalionas yra perėmęs 4-ojo pėstininkų Lietuvos karaliaus Mindaugo pulko vardą ir tradicijas. Panevėžio atskirasis batalionas iš savanorių būrių suformuotas 1919 m. kovo 22 d. Batalionas dalyvavo visose kautynėse prieš bolševikus iki Dauguvos, grūmėsi su lenkais, bermontininkais ir, kovose išaugęs į pulką, pergalingai kovėsi visuose Nepriklausomybės karų frontuose. 1920 m. sausio 7 d. pulkas buvo pervadintas 4–uoju pėstininkų Lietuvos karaliaus Mindaugo pulku. Lietuvą okupavus Sovietų Sąjungai, batalionas 1940 m. išformuojamas.
Pastaba žurnalistams. Šventės batalione pradžia – 10.00 val. Dėl papildomos informacijos kreiptis į jaunesnįjį puskarininkį Darių Dzimidą, mob. 8 60021931.