Balandžio 9 d. Krašto apsaugos ministerijoje Lietuvos ir Sakartvelo gynybos viceministrai Margiris Abukevičius ir Lela Chikovani pasirašė dvišalį Lietuvos ir Sakartvelo 2021 metų bendradarbiavimo planą, kuriame išdėstyti šiais metais planuojami vizitai, dalyvavimas pratybose ir kursuose, kiti dvišaliai renginiai.
Lietuvos ir Sakartvelo bendradarbiavimas gynybos srityje apima įvairias sritis – tai karinis mokymas ir švietimas, kibernetinis saugumas, bendras dalyvavimas pratybose Lietuvoje ir Sakartvele. Taip pat – bendradarbiavimas tarp Sausumos, Specialiųjų operacijų pajėgų, Karo akademijų.
„Atskirai norėčiau išskirti kibernetinį saugumą, kurį matome kaip vieną prioritetinių bendradarbiavimo sričių. 2019 metais pasirašyta Ketinimų deklaracija įtvirtino politinę valią daugiau bendradarbiauti būtent šioje srityje, turime planų, kaip galime toliau vystyti kibernetinio saugumo pajėgumus. Šiais metais kartu dalyvausime kibernetinio saugumo pratybose“, – sakė viceministras M. Abukevičius, pabrėžęs, jog pagal Lietuvos ir Sakartvelo pasirašytą Ketinimų deklaraciją planuojamas kartvelų dalyvavimas Kaune steigiamame Regioninio kibernetinio saugumo centre Nacionalinio kibernetinio saugumo centro sudėtyje.
Pernai beveik visi Lietuvos ir Sakartvelo planuoti bendri renginiai buvo atšaukti arba nukelti, todėl šiemet tikimasi įgyvendinti gerokai daugiau iniciatyvų, numatytų naujai pasirašytame plane.
Plane numatoma, kad šiais metais Lietuvos kariai vyks į dvejas daugianacionalines pratybas Sakartvele – „Ištverminga dvasia“ (angl. Agile Spirit) bei „Klevo arka“ (angl. Maple Arch).
G. Maksimovicz-Alkema/KAM nuotraukos.