Kovo 23 d. krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, susitikęs su Estijos ambasadore Lietuvoje Kai Kaarelson, aptarė dvišalį ir regioninį bendradarbiavimą.
Lietuva šiemet pirmininkauja Baltijos šalių gynybos bendradarbiavimui. A. Anušauskas susitikimo metu pasidžiaugė tuo, kad šis bendradarbiavimas yra glaudus ir ilgalaikis.
„Šiuo metu skiriame daug dėmesio realią regioninę naudą teikiančių pajėgumų vystymui, o taip pat bendram darbui didesniuose formatuose: NATO, ES, bendradarbiavimui su JAV. Tik kalbėdami vienu balsu galime pasiekti rezultatų“, – sakė A. Anušauskas.
Ministras pabrėžė, kad bendradarbiavimas su JAV išlieka pagrindiniu Lietuvos prioritetu, o JAV karinis buvimas regione – strateginiu tikslu. Akcentuota ir tai, kad NATO yra kertinis saugumo garantas, todėl svarbu išlaikyti NATO dėmesį į atgrasymą ir kolektyvinę gynybą.
Anot ministro, Lietuvos pagrindiniai prioritetai ES gynybos srities darbotvarkėje yra kibernetinis saugumas ir karinis mobilumas, todėl susitikime buvo pabrėžta bendradarbiavimo svarba šiose srityse. Estijai siūloma ateityje surengti dvišales konsultacijas tarp šalių atstovų kibernetinio saugumo klausimais.
Nuotrauka: G.Maksimovicz-Alkema