Vasario 12 d. krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, susitikęs su Čekijos ambasadoriumi Lietuvoje, aptarė dvišalį ir regioninį bendradarbiavimą bei pasikeitė nuomonėmis apie saugumo situaciją regione, aptarė aktualius NATO ir ES darbotvarkės klausimus.
Ministras padėkojo už Čekijos indėlį stiprinant mūsų regiono saugumą. Pasak ministro, nedaug yra šalių, kurios tiek daug prisideda prie Lietuvos saugumo. Čekijos dalyvavimas NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje Lietuvai yra labai reikšmingas, šalis de facto tapo NATO bataliono Lietuvoje dalimi. „Čekų karių aktyvus dalyvavimas NATO priešakinių pajėgų batalione, NATO oro policijos misijoje, NATO pajėgų integravimo vieneto veikloje ir karinėse pratybose Lietuvoje siunčia aiškią žinią – NATO yra vieninga, pasirengusi ir pajėgi ginti Aljansą ir jo rytines sienas. Istoriškai žvelgiant, Lietuvos karinis bendradarbiavimas su Čekija visuomet buvo labai glaudus “, – sakė ministras A. Anušauskas.
Nuotraukos: G. Maksimovicz-Alkema