Balandžio 23 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė, įgyvendindama Kibernetinio saugumo įstatymą, pritarė Kibernetinio saugumo tarybos sudarymui, taip pat patvirtino jos reglamentą. Pagal Vyriausybės nutarimą krašto apsaugos ministras per mėnesį turės patvirtinti šios tarybos sudėtį.
„Žengtas dar vienas žingsnis, užtikrinsiantis glaudesnį valstybės, verslo ir mokslo institucijų bendradarbiavimą kibernetinio saugumo srityje. Taryba savo veikla prisidės prie kibernetinio saugumo situacijos gerinimo ir atsparumo kibernetiniams išpuoliams didinimo Lietuvoje“, – sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.
Kibernetinio saugumo taryba bus nuolatinė patariamoji institucija, analizuosianti kibernetinio saugumo užtikrinimo būklę ir teiksianti pasiūlymus skirtingoms šalies institucijoms.
Kibernetinio saugumo tarybai pirmininkaus krašto apsaugos viceministras, ją sudarys 24 nariai iš Krašto apsaugos, Energetikos, Susisiekimo, Teisingumo, Vidaus reikalų, Užsienio reikalų, Ūkio ministerijų, Vyriausybės kanceliarijos, Ryšių reguliavimo tarnybos, Kriminalinės policijos biuro, Lietuvos banko, Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos, UAB „Lietuvos energija“, Vilniaus ir Kauno technologijos universitetų, taip pat atstovai iš „Infobalt“, Lietuvos bankų, šilumos ir vandens tiekėjų asociacijų.
Siekiant kuo platesnio ir efektyvesnio kibernetinio saugumo problemų sprendimo į tarybos posėdžius galės būti kviečiami ir kiti kibernetinio saugumo ekspertai.