Rugpjūčio 21 d. Vilniuje paminėtos Artūro Sakalausko – paskutinės sovietų okupacijos aukos – 23-iosios žūties metinės Šv. Ignoto bažnyčioje ir kario žūties vietoje prie Seimo.
Pagerbimo ceremonijoje dalyvavo kario savanorio Artūro Sakalausko tėvai Genovaitė ir Pranas Sakalauskai, Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai, Lietuvos laisvės gynėjai, Seimo nariai, Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos kariuomenės ir Lietuvos Šaulių sąjungos atstovai.
Artūro Sakalausko atminimas pagerbtas tylos minute ir trimis salvėmis, kurias Lietuvos kario savanorio Artūro Sakalausko ir visų žuvusiųjų už Laisvę atminimui atliko Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai.
Po iškilmingos ceremonijos Seimo II rūmų parodų galerijoje buvo pristatyta paroda, skirta A. Sakalausko atminimui, rodomi trumpametražiai filmai.
1991 m. rugpjūčio 21 d., žlungant pučui, sovietų armijos provokacijos metu Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo rūmų prieigose įvyko Lietuvos savanorių susirėmimas su sovietų armijos specialiosios paskirties dalinio kariais, kurie automobiliu įsiveržė į karių savanorių saugomą teritoriją prie pirmojo posto A. Goštauto gatvėje. Pasipriešinimo metu Alytaus rinktinės savanoris Artūras Sakalauskas žuvo, dar du Alytaus rinktinės savanoriai buvo sužeisti.
Giedrės Maksimovicz nuotraukos