Balandžio 17 d. Krašto apsaugos ministras Gediminas Kirkilas ir JAV ambasadorius Stephen D. Mull pakvietė Lietuvoje reziduojančius ambasadorius, Krašto apsaugos sistemos darbuotojus, Vilniaus miesto visuomenę į jungtinį JAV kariuomenės pučiamųjų orkestro Europoje ir Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos orkestro koncertą Vilniaus kongresų rūmuose.
Pirmojoje koncerto dalyje Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos orkestras, vadovaujamas kapelmeisterio dim. mjr. Justino Jonušo, atliko Jan De Han kūrinį „Banja Luka”, Thomas Doss „Aurora-Aušra”, D. Šostakovičiaus maršą iš džiazinės siuitos, aranžuotą Johan de Meij. Savo pasirodymą užbaigė B. Jonušo maršu „Kur bakūžė samanota”.
Antrojoje dalyje JAV karinis pučiamųjų orkestras, diriguojamas orkestro vadovo plk. ltn. Thomas H. Palmatier, pasirodymą pradėjo J.P Sousa maršu „Liberty Bell”. Vėliau skambėjo uvertiūra iš L.Herold operos „Zampa”. Keletą populiarų arijų atliko solistė J. Piazza-Pick. Buvo sugrota britų kompozitoriaus E. Elgar variacija „Nimrod”. Vėliau orkestras atliko keletą Amerikoje populiarių maršų, džiazo kompozicijų, lydimų orkestro solistų pasirodymų.
Nuotaikingą koncertą iškilmingai baigė abiejų orkestrų kartu sugroti JAV ir Lietuvos himnai.
JAV karinio pučiamųjų orkestro vizitas į Lietuvą skirtas paminėti mūsų šalies įstojimo į NATO metines. Prieš tai orkestras su koncertine programa lankėsi Baltarusijoje. Iš Vilniaus orkestras vyko į Latviją, o balandžio 21 d. koncertavo klaipėdiečiams Klaipėdos muzikiniame teatre
Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės pučiamųjų orkestras Europoje, vadovaujamas plk. ltn. Thomas H. Palmatier, gyvuoja nuo 1940 m. Jis yra įsikūręs Švetcingene, Vokietijoje. Kartu su Karių choru šiuo metu tai yra didžiausias JAV kariuomenės muzikos kolektyvas už JAV ribų ir yra vienas iš pagrindinių JAV karinių pajėgų muzikos ambasadorių Europoje, aktyviai koncertuojantis įvairiose Europos šalyse. Lietuvoje orkestras lankosi pirmą kartą.
1991 m. įsikūręs Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos orkestras dalyvauja aukštų užsienio svečių oficialiuose sutikimuose, Lietuvos kariuomenės iškilminguose ceremonialuose, valstybinių švenčių renginiuose. Taip pat per metus surengia apie 130 pasirodymų visuomenei. Nuo įsikūrimo pradžios orkestras dalyvavo 17-je tarptautinių festivalių. Grojo visose NATO valstybėse ir ne po vieną kartą. Lietuvos kariuomenės 80-mečio proga orkestras koncertavo NATO būstinėje Briuselyje. Be to, orkestras dalyvauja NATO šalių karinių orkestrų festivalyje.