Vasario 14 d. Jonušo Radvilos mokomajame pulke vyko Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas ir dvidešimt septintosios Bazinių karinių mokymų karių laidos iškilminga priesaikos ceremonija. Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse Lietuvai prisiekė 54 kariai.
Visų prisiekiančiųjų karių vardu teisė pagerbti dalinio kovinę vėliavą suteikta jaunesniajam eiliniui Airidui Zabielai. Jis mokymuose pasižymėjo kaip motyvuotas ir puikai užduotis vykdantis karys.
„Pirmas dienas buvo itin sunku priprasti prie rėžimo, didesnių tempų ir griežtos disciplinos. Dabar viskas jau paprasčiau. Jau apsipratau su mintimi, kad praleisiu čia tris mėnesius ir man tai patinka. Visi jau susibendravome ir vienas kitam padedame, jei tik iškyla kokių problemų“, – apie pirmąsias dvi tarnybos savaites pasakojo vienas iš karių.
Ceremonijoje dalyvavęs krašto apsaugos viceministras Antanas Valys sveikino karius davus priesaiką ypatingai svarbios mūsų šaliai dienos išvakarėse ir palinkėjo sėkmės, ištvermės ir patriotinio nusiteikimo.
Renginio metu pasižymėjusieji tarnyboje kariai Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga buvo apdovanoti padėkomis ir medaliais.
Priesaikos ceremonijoje taip pat dalyvavo Mechanizuotosios pėstininkų brigados ,,Geležinis vilkas“ vadas pulkininkas Raimundas Vaikšnoras, Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius, Ruklos įgulos dalinių vadai, Jonavos rajono mokyklų direktoriai, karių artimieji ir kiti svečiai.
KAM nuotraukos