Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija kovo 30–31 d. Vilniuje vykstančioje tarptautinėje mokymosi ir žinių parodoje „Karjera ir studijos 2022“ moksleivius kviečia rinktis karininko profesiją ir kariūnams skirtas universitetines studijas. Abiturientai jos metu supažindinami su priėmimo į Lietuvos karo akademiją taisyklėmis ir studijų programomis, sužino, kaip galima derinti studijas su karybos mokslais, ir daug kitų svarbių norintiems čia studijuoti dalykų.
Lietuvos karo akademijos ir Lietuvos kariuomenės stenduose pristatomos karjeros kariuomenėje galimybės. Karininkai susitikimuose pasakoja apie jau įgytą patirtį ir savo profesiją. Dėstytojai pristato studijų programas ir studijuojamus universitetinius dalykus. Žinių apie studijas suteikia ir čia studijuojantys kariūnai, kurie gyvai dalijasi kasdienio akademijos gyvenimo įspūdžiais.
Susidomėję parodos lankytojai buvo pakviesti į diskusiją „Ką turėčiau žinoti prieš tapdamas karininku?“. Susitikime karininko profesiją pristatė ir į dalyvių klausimus atsakė Lietuvos karo akademijos viršininko pavaduotojas ugdymui plk. ltn. Eugenijus Lastauskas.
Ką reiškia būti karininku? Kuo ypatinga jo tarnyba Lietuvai ir kuo skiriasi karininko profesija nuo kitų?
„Tarnyba kariuomenėje nėra nuotykis, ir ją renkantis reikia galvoti ne ką gausiu, o duosiu kitiems, – pabrėžė karininkas prisimindamas, kaip iš pradžių ir pats įsivaizdavo karininko profesiją. – Tada buvau labiau orientuotas į tai, ką gausiu, tarnaudamas kariuomenėje, – sustiprėsiu fiziškai, mokysiuosi, susirasiu draugų, pamatysiu pasaulio ir pan. Ir visa tai gavau. Bet kartu supratau, kad ir aš turiu duoti – saugoti savo valstybę, rūpintis jos žmonėmis. Džiaugiuosi, kad galiu savo jėgas ir žinias tam skirti.“
Prie Karo akademijos stendo susirinkusių moksleivių būriuojasi daug jaunųjų šaulių, kurie vadovaujasi Šaulių sąjungos puoselėjamomis vertybėmis, – pareiga ginti Lietuvos nepriklausomybę, branginti jos garbę ir kt.
„Daug metu lankiau šaulių užsiėmimus, todėl manau, kad kario gyvenimo būdas yra man labai artimas ir gali būti neatsiejama mano gyvenimo dalis. Kario, juo labiau karininko, veikla man įdomi, – prisistatė Justina Lungytė, atkreipdama dėmesį į būsimo karinių oro pajėgų karininko studijas. – Mane taip pat domina aviacija, o studijuodama Karo akademijoje galiu šį pomėgį pritaikyti – pasirinkti Gynybos technologijų vadybos studijų programą, pagal kurią studijuojant galima tapti karinių oro pajėgų karininku.“
Pagal Gynybos technologijų vadybos programą nusprendę studijuoti jaunuoliai gali rinktis karinio rengimo kryptį. Nutarę tapti karinių oro pajėgų karininkais, jie kartu mokosi ir Lietuvos karo akademijoje, ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto Antano Gustaičio aviacijos institute, o pasirinkę karinių jūrų pajėgų karininko studijas – Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje.
Lukas Baranauskas džiaugėsi šiais metais galėjęs geriau pažinti akademiją ir joje rengiamą būsimą karininką. Naujas jos stendas įrengtas karine tematika, todėl iš arti apžiūrėjo ir susipažino su kariūno ir karininko uniformomis, ginklais, kario ekipuote, kitais su kariūnų studijomis susijusiais daiktais: „Mane domina technologijos, mėgstu aktyvų laisvalaikį, esu šaulys. Šios savybės pravers studijuojant Karo akademijoje, o vėliau ir tarnaujant Lietuvos kariuomenėje.“
Karo akademijos stendą aplankė nemažai panašių pomėgių turinčių moksleivių. Danielius Bakauskas užsiminė, kad su kariūnų studijomis jau susipažino prieš kelerius metus per jų pristatymą akademijoje: „Buvo labai įdomi išvyka, todėl jos nepamiršau. Savo akimis pamačiau, kaip kariūnai gyvena, kur mokosi, po to pats pradėjau labiau domėtis karininko profesija. Todėl dabar puiki proga prieš stojant į Karo akademiją praplėsti savo žinias.“
Moksleiviai studijų parodoje prie akademijos stendo susipažįsta su pirmosios pakopos (bakalauro) universitetinių studijų programomis: Tarptautinių santykių, Gynybos technologijų vadybos ir Nacionalinio saugumo ir gynybos. Be universitetinio išsilavinimo, kariūnai įgyja karininko profesiją, ugdomos jų asmeninės savybės. Baigę studijas savo žinias, įgūdžius ir idėjas pritaiko tarnaudami Lietuvos kariuomenėje, NATO ir Europos Sąjungos jungtiniuose vienetuose.
Besidomintys studijomis Lietuvos karo akademijoje daugiau informacijos taip pat galės gauti š. m. balandžio 15-ąją (penktadienį) – Karo akademijos atvirų durų dieną. Lankytojams bus pristatomos universitetinių studijų programos ir priėmimo į Lietuvos karo akademiją taisyklės. Jie turės galimybę iš arti susipažinti su būsimų karininkų mokymosi ir gyvenimo sąlygomis.
Norintys tapti karininkais šiais metais jau gali dalyvauti atrankoje. Registruotis į ją galima tiesiogiai akademijos interneto svetainėje, stojantiesiems skirtame puslapyje „Nuolatinės bakalauro studijos“.
E. Genio nuotraukos