(Nuotraukos iš vaizdo konferencijos)
Spalio 21 d. Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG-3) pamainos artimieji rinkosi į Algirdo batalioną Rukloje, kur vaizdo konferencijoje Lietuva – Afganistanas turėjo galimybę „susitikti” su savo kariais, grįšiančiais namo jau lapkričio pabaigoje.
Pasveikinti Afganistano Goro provincijoje tarnaujančių karių ir jų artimųjų atvyko ir Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. Valdas Tutkus.
Jau antrą kartą vykstančioje vaizdo konferencijoje dalyvavo apie 40 šeimų, iš viso per 100 žmonių. Jos metu PAG3 vadas plk. Vilmas Šatas sveikino artimuosius Lietuvoje, o kariuomenės vadas ir karių artimieji sveikino karius Afganistane.
Vadai kariams dėkojo už tarnybą, o artimiesiems – už supratimą ir toli nuo tėvynės tarnaujančių karių palaikymą. Anot jų, sunku ne tik kariams misijoje, bet ir šeimos nariams namuose. Visgi misija jau artėja prie pabaigos, ir kariai netrukus susitiks su jų pasiilgusiais artimaisiais.
Pasibaigus bendrai konferencijai, abejose pusėse – Afganistane ir Lietuvoje – esantys susitikimo dalyviai ragavo tortą, vaikai ir suaugę netaupydami emocijų perdavinėjo linkėjimus ir žodžius, kaip jų laukia sugrįžtant.
Visgi labiausiai visi laukė asmeninių pokalbių, kurių metu artimieji su savo kariais galėjo bendrauti niekieno netrukdomi po kelias minutes. Jaukios karių akimirkos su artimaisiais atpirko ir tai, kad bendros konferencijos metu garso kokybė nebuvo itin aukšta.
Lapkritį į misiją išvykstančių Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės PAG-4 pamainos vadas plk. ltn. Almantas Leika sakė, kad ketina tęsti šią tradiciją suteikti kariams galimybę su artimaisiais pabendrauti vaizdo konferencijose.