Rugsėjo 15 d. Subatėje, Latvijos pasienyje su Lietuva, rengiamos kartu kovojusių ir žuvusių Lietuvos ir Latvijos partizanų atminimo įamžinimo iškilmės – Subatės bažnyčioje bus aukojamos Šv. Mišios, šventinamas paminklas.
Kaip pasakojo vienas iš idėjos autorių, Obelių istorijos muziejaus įkūrėjas, buvęs partizanas Andrius Dručkus, 5 metrų aukščio baltas kryžius su granitine stela stovės netoli Subatės miestelio toje vietoje, kur, kaip manoma, buvo užkasta nemažai okupantų nužudytų Lietuvos ir Latvijos partizanų.
Steloje lietuvių ir latvių kalbomis iškaltas tekstas: „Sėlių krašto latvių ir lietuvių partizanams, kovojusiems prieš komunistinį okupacinį režimą 1944–1953 m. Jie buvo vieningi ir kartu aukojo save laisvei”. Simbolinis kryžius primins dviejų tautų bendras kovas už gimtą žemę, pagerbs laisvės kovotojus. Kurių daugumos, pasak A. Dručkaus, nebėra žinomi vardai, taip pat nėra tikslių duomenų, kiek partizanų gali būti palaidota netoli Subatės.
Renginyje dalyvaus krašto apsaugos viceministras Antanas Valys, Lauko pajėgų vadas brigados generolas Arvydas Pocius, Rokiškio rajono laisvės kovoms įamžinti komisijos, Obelių miesto valdžios atstovai, moksleiviai.
Pastaba žurnalistams. Papildomos informacijos apie partizanų pagerbimo Subatėje iniciatyvą galima teirautis Obelių istorijos muziejaus vedėjo Andriaus Dručkaus, tel. 8 458 78 825.