Kovo 7 d. Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. Jonas Kronkaitis išvyksta į Belgiją. Penktadienį Briuselyje vyriausiojo jungtinių pajėgų Europoje vado generolo Josephāo Ralstonāo kvietimu susitinka NATO ir šalių partnerių kariuomenių vadai. Šio susitikimo tikslas – apsilankyti Lenkijoje ir Norvegijoje vykstančiose NATO karinėse pratybose „Strong Resolve 2002”.
Kovo 8d. daugiašalis karinių pajėgų vadų korpusas vyksta į Lenkiją. Vyriausiasis NATO pajėgų vadas J.Ralstonāas kartu su aukštaisiais karininkais lankysis pagrindiniame pratybų štabe Lenkijoje, kuris įsikūręs Štetine NORTHEAST korpuso teritorijoje. Praeitų metų pavasarį vizituodamas Lietuvoje vyriausiasis jungtinių pajėgų Europoje vadas gen. J.Ralstonāas labai gerai įvertino Lietuvos kariuomenės reformas ir prioritetus skirtus karių koviniam parengimui ir gerbūviui. Balandžio mėnesį gen. J.Ralstonāas vėl lankysis Lietuvoje. Tai bus paskutinis NATO pajėgų aukšto kariškio vizitas mūsų šalyje prieš Lietuvai labai svarbų NATO šalių susitikimą Prahoje lapkričio mėnesį, kuriame bus nuspręsta, kokios šalys kandidatės kviečiamos į Vakarų gynybinį Aljansą. Lietuvos kariuomenės vadas gen.mjr. J.Kronkaitis, tikisi, kad šis Vakarų šalių parlamentarų sprendimas Lietuvos valstybei bus palankus. „Tačiau pakvietimas – tai dar ne narystė. Ir dabar, ir rudenį mūsų laukia daug rimtų sprendimų ir darbų, nes NATO plėtra negali silpninti jos karinių pajėgumų”, – mano gen. mjr. J.Kronkaitis.
Pagal „Strong resolve 2002” pratybų scenarijų Lenkijoje dislokuotos karinės tarptautinės pajėgos vykdo taikos palaikymo operacijas, dalyvauja operacijų planavimo štabų veikloje. Lenkijos Drawsko Pomorskie poligone dislokuotame karinio dalinio veiksmuose dalyvauja ir Lietuvos kariuomenės kariai įeinantys į BALTBAT sudėtį. Kartu su lietuviais, latviais ir estais mokomąsias kovines užduotis atlieka ukrainiečiai ir bulgarai. Šiam tarptautiniam šalių partnerių kariniam junginiui, įeinančiam į NATO narės Danijos brigadą, – 420 karių – vadovauja BALTBAT vadas mjr. Darius Petryla. Lietuvos kariuomenės vadas susitiks su BALTBAT lietuviškuoju korpusu ir aptars pratybų eigą. Lietuviai kariai Danijos kolegų padedami šioms pratyboms ruošėsi beveik metus: vyko planavimo konferencijos, buvo aptariami logistiniai klausimai, kovinės užduotys, vyko kovinis pasirengimas. Be Lietuvos sausumos pajėgų „Strong Resolve” pratybose taip pat dalyvauja ir du Karinių oro pajėgų orlaiviai sraigtasparnis MI-17 ir lėktuvas AN-26, kurie atlieka įvairias logistines funkcijas.
Kovo 9d., šeštadienį, „Strong Resolve” pratybose dalyvaujančių karinių pajėgų vadai iš Lenkijos išskris į Norvegiją. Šios šalies teritorijoje vykstančiose karinėse pratybose dalyvauja tik NATO šalys. Pagrindinis dėmesys yra skirtas jūrų ir oro karinių pajėgų sąveikai organizuojant kolektyvinę gynybą, sutinkamai su NATO sutarties 5-uoju straipsniu. Kaip jau buvo pranešta, Trenelago rajone dislokuotose kariniuose vienetuose dalyvauja JAV, D.Britanijos, Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos, Italijos, Belgijos, Danijos, Portugalijos, Norvegijos, Lenkijos, Čekijos, Olandijos kariuomenių tarptautiniai junginiai, kuriuos sudaro apie pusšimtis karinių laivų ir pusantro šimto karinių lėktuvų. NATO vadovybė Norvegiją šioms pratyboms pasirinko, norėdami išbandyti kariškių kovinius pajėgumus atšiauriomis klimatinėmis sąlygomis. Karinės pratybos įvairiose geografinėse platumose, smarkiai besiskiriančiomis klimatinėmis sąlygomis padeda įgyti atitinkamo kovinio pasirengimo, koreguoja logistikos planavimą, greitina karių psichologinę ir fizinę adaptaciją.
Kovo 10 d. NATO ir šalių partnerių kariuomenių vadų delegacija su Jungtinių pajėgų Europoje aukščiausia vadovybe grįš į Briuselyje įsikūrusį NATO pajėgų gynybos štabą.
Kariuomenės vadas gen. mjr. J.Kronkaitis negalės dalyvauti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos Kovo 11-osios šventiniuose renginiuose, nes į Lietuvą grįš tik pirmadienį vakare.
Kariuomenės vadovybės atstovė spaudai Danguolė Bičkauskienė