Kovo 31 – balandžio 1 d. Norvegijos sostinėje Osle krašto apsaugos ministerijos politikos direktorius dr. Vaidotas Urbelis dalyvavo Šiaurės grupės politikos direktorių susitikime, kuriame aptarta situacija Ukrainoje ir Šiaurės Europos saugumo situacija, apsikeista nuomonėmis apie rugsėjį Velse vyksiantį NATO viršūnių susitikimą.
Susitikime dalyvavusių 12 šalių atstovai sutarė intensyvinti pagalbą Ukrainai gynybos srityje ir dar labiau koordinuoti savo veiksmus. „Kaip niekad anksčiau Ukrainai dabar reikia mūsų pagalbos. Turime tęsti jau pradėtus projektus su Ukraina, o vienas iš tokių projektų – bendros trišalės Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKRBRIG formavimas, “ – apie situaciją kalbėjo V. Urbelis.
Krašto apsaugos politiko direktorius V. Urbelis atkreipė dėmesį į tai, kad rengiantis NATO viršūnių susitikimui Velse rugsėjo mėnesį, reikia paruošti konkretų planą, kaip NATO galėtų užtikrinti patikimą atgrasymą ir gynybą. Jis pažymėjo, kad Šiaurės ir Rytų Europos regiono šalys yra NATO pasienis, todėl būtina rimtai apsvarstyti NATO infrastruktūros plėtrą regione.
Šiaurės grupėje dalyvauja 12 šalių: Danija, Estija, Islandija, Jungtinė Karalystė, Latvija, Lenkija, Lietuva, Nyderlandų Karalystė, Norvegija, Suomija, Švedija ir Vokietija.