Spalio 11 d. Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje Kaune rengiama iš misijos Kosove sugrįžusios Krašto apsaugos savanorių pajėgų kuopos BALTSQN-11 karių apdovanojimo medaliais „Už tarptautines misijas” ceremonija.
Iškilmingame renginyje dalyvaus Lauko pajėgų vadas brigados generolas Arvydas Pocius, Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) vadas pulkininkas leitenantas Antanas Plieskis, KASP rinktinių vadai.
BALTSQN-11 kuopa rugpjūčio pabaigoje baigė taikos palaikymo misiją Serbijos ir Juodkalnijos Kosovo provincijoje. Taikdariai sėkmingai įvykdė savo misiją Balkanų regione. Tai buvo pirmasis tokio dydžio KASP padalinys (apie 100 karių) tarptautinėje operacijoje Kosove.
Lietuviai pusė metų tarnavo Mitrovicos mieste esančiame Danijos taikdarių batalione. Misijos metu lietuviai vykdė įvairiais užduotis: patruliavo savo kuopos atsakomybės rajone, užtikrino civilių saugumą, rinko informaciją iš vietinių gyventojų, kt.
Ši taikdarių kuopa buvo suformuota iš trijų būrių: Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės (Vilnius), Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios (Kaunas) bei Dainavos apygardos 1-osios (Alytus) rinktinių savanorių.
Lietuvių kuopą Kosovo Mitrovicoje pakeitė Latvijos savanoriai – zemsargiai.
KASP atstovas spaudai gr. Vilius Džiavečka, mob. 86 99 87591.
Pastaba žurnalistams. Ceremonijos pradžia 13.00 val.