Spalio 11 d. prasidėjo rezervistų mokymai. Tai planinės pratybos, skirtos atnaujinti tarnybą baigusių atsargos karių žinias ir įgūdžius. Šįkart jie organizuojami batalionuose Alytuje, Rukloje, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose ir Tauragėje.Specialistų paskaičiavimais, neatnaujinami kariniai įgūdžiai prarandami per 3 metus.
Taip formuojamas mobilizacinis rezervas ir palaikomas jo pajėgumas.
Tai dvejų savaičių intensyvūs mokymai, pravedami gerai parengtų seržantų ir karininkų. Šaukiami atsargos kariai – nuo eilinių iki karininkų.
Mobilizacinio rezervo formavimo sistema dar kuriama ir tobulinama, Lietuvos mobilizacijos specialistus konsultuoja Suomijos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės karininkai. Numatoma, kad tarnybą vienoje kuopoje atlikę kariai į rezervistų mokymus bus šaukiami kartu. Kol kas ne visuomet pavyksta laikytis tokio plano, kadangi rezervistai į nenuolatinę karo tarnybą šaukiami tik nuo 1998 metų. Šiemet, planuojama, karines žinias ir įgūdžius bus atnaujinę apie 1300 atsargos karių, tarnybą baigusių skirtingais metais.
Pasak Gynybos štabo majoro Romano Satkaus, Mobilizacijos ir mobilizacinių resursų planavimo skyriaus viršininko, viena didžiausių problemų yra ta, kad atsargos karių mokymai dažnam dar asocijuojasi su sovietinės kariuomenės rezervistų mokymais. Todėl dar dažnai atsargos kariai, gavę šaukimo lapelius, išsigąsta. Tačiau, kaip sakė mjr. R. Satkus, bendravęs su neseniai tokiuose mokymuose dalyvavusiais atsargos kariais, mokymais jie būna patenkinti, ir nuomonę apie juos pakeičia tik įžengę į karinį dalinį. Netolimoje ateityje ketinama kartu su šaukimo lapeliais siųsti atsargos karo prievolininkams ir atmintinę, kurioje būtų bendra informacija apie mokymus, jų būtinybę, tarnybos bei buities sąlygas. „Labai svarbu, kad rezervistai suprastų tokių mokymų prasmę”, – sako mjr. R. Satkus.
Mokymų metu jiems mokamas vidutinis atlyginimo dydis (apskaičiuojama pagal jo darbovietės pateiktą pažymą), bedarbiai gauna 70 proc. atlyginimo, priklausančio jo laipsnį turinčiam kariui. Kompensuojamos kelionės išlaidos.
Atsargos karo prievolininkai mokymų metu aprūpinami maistu, apranga. Jiems suteikiamos visos kariui priklausančios socialinės garantijos, jie įgyja kario statusą.
Rezervo prievolininkas – iki 35 metų, atsargos karininkai – iki 45 metų.