Vasario 18 d. Vilniuje vyko nacionalinio diktanto „Aš moku rašyti lietuviškai!” finalinis etapas, kurio nugalėtoja tapo kaunietė Krašto apsaugos savanorė Akvilė Andziukevičiūtė.
Dėl raštingiausio lietuvio titulo finaliniame etape varžėsi 50 geriausiai pirmame etape pasirodžiusių dalyvių. Besivaržantiems teko ne menka užduotis – ištrauka iš Broniaus Radzevičiaus romano „Priešaušrio vieškeliai”. A. Andziukevičiūtės darbe dešimties narių komisija nerado nei vienos klaidos.
Konkurso nugalėtoja teigė antrajam etapui specialiai nesiruošusi, po pirmo sėkmingo bandymo tikėjo savo sėkme. Laimėtojai atiteko vertingas prizas – Visuotinės lietuvių enciklopedijos komplektas.
A. Andziukevičiūtę tapti savanore prieš 2 metus paskatino brolis, kuris taip pat tarnauja Krašto apsaugoje. Šiuo metu savanorišką tarnybą Dariaus ir Girėno rinktinės 222 kuopoje raštingiausia lietuvė suderina su finansininkės darbu televizijoje.
Rašyti nacionalinį diktantą nėra nauja idėja. Tokius renginius jau senokai organizuoja prancūzai, jau kelerius metus diktantas rašomas Olandijoje ir Lenkijoje. Tikimasi, kad šis renginys Lietuvoje taps gražia tradicija, skatinanti pamąstyti apie Lietuvių kalbos grožį, girdimo žodžio esmę, diktanto sąvoką.