Sausio 18 d. Divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokykloje vyko Studentų karinio rengimo bataliono vadų kursų baigimo ceremonija.
Šiuos 6 mėnesių trukmės kursus baigė aukštųjų mokyklų absolventai. Jiems buvo suteiktas atsargos leitenanto laipsnis. Lietuvos kariuomenės rezervo karininkų gretas papildė profesionalūs informatikai, įvairių sričių inžinieriai, teologas ir skulptorius.
Iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo Kariuomenės mokymo ir doktrinų valdybos vadas pulkininkas J. V. Žukas, Puskarininkių mokyklos vadovybė, kursus baigiančių karių giminės ir artimieji.
Absolventai mokėsi 6 mėnesius pagal intensyvią programą: 3 mėnesius – Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke ir 3 mėnesius – Puskarininkių mokykloje. Jiems buvo dėstomi taktikos, inžinerinio rengimo, apsaugos nuo naikinimo priemonių, šaudybos, karo topografijos, ryšių, vado ugdymo, karo teisės ir kiti dalykai. Kursų pabaigoje būsimiesiems leitenantams surengtos kompleksinėse lauko pratybos. Šiemet jaunieji kariai galėjo džiaugtis neįprastai šilta žiema, nes Kazlų Rūdos poligone jie praleido savaitę. Per kompleksines lauko pratybas jie turėjo pritaikyti įgytas karybos žinias, tobulino vadovavimo įgūdžius.
Šiuos absolventų kursus baigė visi juos pradėję vaikinai. Paklausti, dėl ko jauni, aukštąjį išsilavinimą turintys žmonės nori atlikti pradinę karo tarnybą, dauguma atsakė, kad yra garbė būti NATO valstybės kariu – čia jie išbando savo moralines ir fizines jėgas, supranta drausmės vertę, pareigą Tėvynei ir jos žmonėms.