Lapkričio 10 d. prie Vilniuje veikiančio NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro iškilmingai pakelta Jungtinės Karalystės vėliava, žyminti oficialų šalies prisijungimą prie centro veiklos.
Tuo pačiu darbą centro Doktrinų ir koncepcijų skyriuje pradėjo vienas Jungtinės Karalystės civilis atstovas.
Jungtinės Karalystės vėliavos pakėlimo ceremonijoje dalyvavo NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro direktorius pulkininkas Gintaras Bagdonas, Jungtinės Karalystės ambasadorius Davidas Huntas (David Hunt), Lietuvos užsienio reikalų viceministras Andrius Krivas, kitų NATO Energetinio saugumo kompetencijos centre atstovaujamų valstybių ambasadoriai, gynybos atašė, kiti svečiai.
Jungtinė Karalystė yra jau aštuntoji NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro veikloje dalyvaujanti ir savo atstovus į centrą delegavusi valstybė.
NATO Energetinio saugumo kompetencijos centre jau dirba ekspertai iš Estijos, Italijos, Latvijos, Lietuvos, Prancūzijos ir Turkijos. Paskutinioji prie centro veiklos šių metų spalį prisijungė Gruzija. Planuojama, kad 2015 metais prie centro prisijungs Jungtinės Amerikos Valstijos.
Vilniuje veikiantis NATO centras įkurtas 2012 metų liepą šalims steigėjoms NATO Transformacijos vadavietėje Norfolke (JAV) pasirašius steigimo dokumentus. 2012 metų spalį, atlikus akreditacijos procedūras, Šiaurės Atlanto Taryba centrui suteikė tarptautinės karinės organizacijos statusą. Nuo šių metų rugpjūčio centrui vadovauja plk. G. Bagdonas.
NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras analizuoja karinio energetinio efektyvumo ir saugumo ir kritinės energetikos infrastruktūros apsaugos aspektus. Centro darbuotojai taip pat teikia rekomendacijas ir siūlymus dėl operacinio energetinio saugumo, alternatyvių energijos šaltinių pritaikymo karyboje ir gamtai draugiškų ir efektyvių karinių pajėgumų plėtros, organizuoja mokymus ir pratybas ir juose dalyvauja.
NATO Energetinio saugumo kompetencijų centro nuotr.