Prezidentas Valdas Adamkus, išklausęs informaciją apie Lietuvos kariuomenės reformos eigą, pasirengimą narystei NATO, sakė neturįs abejonių, kad Lietuva bus priimta į NATO.
Liepos 25 d. šalies vadovas lankėsi Krašto apsaugos ministerijoje ir susipažino su naujausia informacija apie Lietuvos kariuomenės reformos eigą, pasirengimo narystei NATO reikalus.
„Džiugu, kas Lietuvos ketinimą įstoti į NATO palankiai vertina šalies visuomenė”, – sakė Prezidentas. Šalies vadovo nuomone, reikia daryti viską, kad kelyje į NATO nebūtų pakenkta Lietuvos interesams.
Pagal Lietuvos Konstitucija šalies Prezidentas yra vyriausiasis valstybės ginkluotųjų pajėgų vadas.
Kariuomenės vadas brigados generolas Jonas Kronkaitis supažindino Prezidentą su gynybos pajėgų plėtra. Ministerijos NATO departamento vadovas, pulkininkas leitenantas Romualdas Petkevičius informavo apie plėtros peržiūrą, atsižvelgus į NATO ekspertų rekomendacijas. Krašto apsaugos viceministras Valdemaras Sarapinas pateikė krašto apsaugai skiriamų resursų analizę, kaip numatoma racionaliai panaudoti gynybos tikslams skiriamas lėšas.
Pranešimus apibendrinęs krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius papasakojo apie liepos 24 d. Briuselyje vykusį susitikimą su NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoju gynybos planavimo klausimams Edgaru Buckley. Aukštas pareigūnas palankiai įvertino Lietuvos kariuomenės planus paremtus realiais gynybos ištekliais.
Kovo mėnesį Lietuvoje viešėjusi NATO ekspertų grupė pateikė pastabų, į kurias operatyviai atsižvelgta. Per likusį laiką liko patobulinti rezervo rengimo sistemą, patikslinti karinių oro ir jūrų pajėgų funkcijas taikos ir galimos grėsmės metu.
Iki rugsėjo mėnesio NATO Lietuva turi pateikti 2002 metų narystės veiksmų planą, o iki spalio mėnesio – planavimo ir peržiūros proceso įvertinimą, kuris bus išdėstytas maždaug 500 puslapių.
Tai bus paskutinis Lietuvos pasirengimo narystei NATO įvertinimas prieš Aljanso viršūnių susitikimą Prahoje 2002 metų lapkritį.