Spalio 22 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė pritarė Krašto apsaugos ministerijos pateiktiems poligrafo naudojimo įstatymo ir su juo susijusių įstatymų pakeitimo projektams, kuriais valstybiniu lygmeniu bus užtikrinta, kad poligrafus naudojančios institucijos taikys vienodas Vyriausybės nustatytas tyrimo metodikas.
„Ankstesnis poligrafo naudojimo reglamentavimas, kai skirtingos institucijos galėjo pasirinkti skirtingas testavimo metodikas, neužtikrino pakankamo atliekamų tyrimų patikimumo ir objektyvumo“, – sakė įstatymo pakeitimus pristatęs krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Pasak ministro, Vyriausybės nustatyti vienodi metodikų kriterijai ir sąrašas leis užtikrinti tyrimų rezultatų patikimumą, objektyvumą ir tiriamų asmenų teisių apsaugą.
Tyrimus poligrafu atliekančių institucijų specialistai, atlikdami konkretų tyrimą ir atsižvelgdami į atvejo aplinkybes, galės pasirinkti tinkamą testavimo metodiką iš Vyriausybės patvirtinto sąrašo.
Poligrafo naudojimo ir susijusių įstatymų pakeitimai taip pat numato, kad tyrimai galės būti atliekami tik esant įstatyme nustatytiems pagrindams ir pagal šiame įstatyme nustatytą tvarką. Taip pat atsiras galimybė tyrimus atlikti vykdant kontržvalgybą ir vertinant saugomų asmenų apsaugos funkcijas atliekančių pareigūnų patikimumą. Keičiamame įstatyme nustatomi kvalifikaciniai reikalavimai specialistams, kurie tyrimus atlieka naudodamiesi poligrafu.
Poligrafo naudojimo įstatymo pakeitimus Krašto apsaugos ministerija parengė kartu su kitomis institucijomis – Teisingumo, Vidaus reikalų ir Finansų ministerijomis, Valstybės saugumo departamentu ir Specialiųjų tyrimų tarnyba.