Balandžio 23 d. vakare Katedros aikštėje prie Valdovų rūmų vilniečiai ir miesto svečiai stebėjo Lietuvos karių, vilkinčių istorines XIV–XVIII amžiaus uniformas, Vilniaus išvadavimo trumpą inscenizaciją. Virš Valdovų rūmų kariai iškėlė istorinę Lietuvos vėliavą ir griaudėjo istorinių artilerijos pabūklų salvės. Renginys skirtas paminėti Vilniaus atgavimo iš Rusijos imperijos įgulos 220-ąsias metines.
1794 m. balandžio 23 d. iš Vilnių užėmusios Rusijos imperijos 2800 karių įgulos miestą atkovojo kiek daugiau nei 1000 Lietuvos karių ir ginkluotų Vilniaus gyventojų. XVIII a. pab. nusilpusi Lenkijos-Lietuvos valstybė pateko į stipresnių kaimynių įtaką.
Vilniaus išvadavimo inscenizacijoje dalyvavo Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos, Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono kariai, taip pat Lietuvos kariuomenės orkestro nariai.
Alfredo Pliadžio nuotraukos