Birželio 22 d. Obeliuose (Rokiškio r.) krašto apsaugos ministras Juozas Olekas dalyvavo atstatyto paminklo 1941 m. birželio sukilėliams ir sovietinėms aukoms atminti atidengimo šventėje.
„Paminklų atstatymas reikalingas, norint pagerbti drąsius žmones, paaukojusius gyvybę už Tėvynę, žinomus ir nežinomus, palaidotus ir tuos, kurių amžino poilsio vietos niekas nežino. O dar labiau šių paminklų reikia mums, dabartinei ir ateities kartoms, kad atsirėmę į juose įamžintų žmonių dvasią žinotume, jog reikia aukotis dėl Tėvynės laisvės”, – renginio metu kalbėjo J. Olekas.
Gurijaus Kateščenkos suprojektuotas įspūdingas betoninis monumentas Obelių kapinėse, prie žuvusių Birželio sukilimo dalyvių kapų, vietos gyventojų lėšomis buvo pastatytas 1942 metais. Antrosios sovietinės okupacijos metais paminklas buvo nugriautas. 2013 m. gruodį iš rėmėjų ir aukotojų lėšų Birželio sukilimo dalyvių paminklas buvo atstatytas.
1942 metais pastatytas Obelių monumentas buvo pirmas ir vienintelis paminklas Birželio sukilimo aukoms atminti visoje Lietuvoje. Paminklas atstatytas toje pačioje vietoje, ant tų pačių sutvirtintų pamatų.