Valstybės įmonė „Infostruktūra“ pertvarkyta į biudžetinę įstaigą „Kertinis valstybės telekomunikacijų centras“, kuri savo veiklą pradėjo nuo š. m. liepos 1 dienos.
„Kertinis valstybės telekomunikacijų centras“ užtikrins jam priskirtos naujos ir gyvybiškai svarbios valstybės funkcijos vykdymą – rūpinsis Saugiojo valstybinio duomenų perdavimo tinklo (saugiojo tinklo) tvarkymu.
Saugųjį tinklą numatoma kurti pertvarkytos biudžetinės įstaigos „Kertinis valstybės telekomunikacijų centras“ valdomos infrastruktūros pagrindu. Saugusis tinklas bus nepriklausomas nuo viešųjų ryšių tinklų ir galės veikti krizės ar karo sąlygomis.
Toks tinklas apjungs tik svarbiausias Lietuvos institucijas, kurios turi pavestas funkcijas ekstremalių situacijų, stichinių nelaimių, mobilizacijos, karo ir kitų kritinių atvejų metu.
Vyriausybės patvirtintame saugiojo tinklo naudotojų sąraše įrašyta 451 institucija, tarp kurių – valdžios institucijos ir joms pavaldžios įstaigos, ligoninės, savivaldybių administracijos ir kitos.
Visa informacija biudžetinės įstaigos „Kertinis valstybės telekomunikacijų centras“ interneto svetainėje: http://kvtc.gov.lt