Rugsėjo 4 dieną Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje buvo iškilmingai pradėti devintieji šios jauniausios aukštosios mokyklos mokslo metai.
Į mokslo metų atidarymą atvyko krašto apsaugos ministras L. Linkevičius, Švietimo ir mokslo ministras A. Monkevičius, Kariuomenės vadas gen.mjr. J.A. Kronkaitis, krašto apsaugos viceministras J. Gečas bei kiti aukšti pareigūnai.
Lietuvos karo akademijos viršininkas sveikinimo kalboje pasidžiaugė ne tik didėjančiu konkursu, bet ir augančiu stojančiųjų intelektu. Karo akademija yra vienintelė aukštoji mokykla, pasižyminti itin griežtomis atrankos sąlygomis. 151 šiais metais įstojęs jaunuolis, tarp kurių yra ir 15 merginų, turėjo atlikti profesinio tinkamumo testus pagal Didžiosios Britanijos kariuomenės Westbury Atrankos centro metodiką.
Šią naujovę sveikinimo žodyje teigiamai įvertino ir švietimo ir mokslo ministras A. Monkevičius teigdamas, kad karininkai yra ne vien specialistai, bet ir krašto apsaugos sistemos kūrėjai, dorinio elgesio pavyzdžiai, idealai jaunuomenei.
Ministras sakė džiaugiąsis, kad Karo akademija tampa prestižine aukštąja mokykla.
Kad pateisintų tokios mokyklos vardą, Akademijai teko daug padirbėti. Pernai buvo parengtos trys naujos bakalauro programos, todėl šiemet stojantieji galėjo rinktis tarptautinius santykius, personalo vadybą arba transporto inžinerinę vadybą.
Kad būtų parengtas karininkas tarptautinių santykių specialistas, Akademijoje įsteigta Politikos mokslų katedra, kurioje pradėjo dirbti daug žinomų Lietuvos politologų.
Pastaruoju metu iš visų krašto apsaugos sistemos grandžių, Karo akademijai skiriamas išskirtinis dėmesys.
Čia sukurtas komfortas tiek darbuotojams, tiek kariūnams. Mokslininkai kvalifikaciją gali kelti neseniai įsteigtame Mokslo centre, greta kurio netrukus atsiras ir Strateginių tyrimų centras. Kariūnai nuolat gauna naujų kompiuterių ir beveik visi jau persikėlė į šiuolaikiškas šią vasarą suremontuotas kareivines.
„Investicija į žmogų ir į mokymą,- sakė sveikinimo žodyje krašto apsaugos ministras,- yra pati geriausia investicija, nes mūsų valstybė nepajėgi įpirkti brangios ginkluotės, aukštų technologijų”.Tam tikro unikalumo Karo akademijai suteikia ir tai, kad nuo šio rugsėjo čia įsteigta kapeliono pareigybė. Kapelionas Vytautas Langas yra kunigas, baigęs Romos popiežinį šv. Anzelmo institutą.
Sutarčių pasirašymo diena Lietuvos karo akademijojeRugsėjo 4 d. Lietuvos karo akademija vienu metu pasirašė tris sutartis – su Lietuvos radiju, Lietuvos televizija ir Naujienų agentūra Baltic News Service.
Tai dar vienas gana ryžtingas šios aukštosios mokyklos žingsnis užtikrinti nuolatinį visuomenės palankumą ir gerą institucijos įvaizdį visuomenėje.
Pasak Akademijos viršininko plk. A. Vaičeliūno, šios sutartys svarbios ir visai krašto apsaugos sistemai, kadangi Akademija prisideda prie visuomenės informavimo stojimo į NATO klausimais, stiprina piliečių pasitikėjimą Lietuvos kariuomene.
Visuomenės informavimo NATO klausimu svarbą akcentavo ir BNS vyr. redaktorius Audrius Matonis. Visuomenė turi suvokti, kad kariuomenė yra sudėtinė jos dalis, o ne kažkoks atskiras junginys. Visos sutartį pasirašiusios institucijos turi stengtis, kad šiuo klausimu būtų kuo mažiau neaiškumų, nes kur yra neaiškumų, ten slypi baimė ir nepasitikėjimas.
Lietuvos radijo direktorius Kęstutis Petrauskis apgailestavo, kad pasigirsta nuomonių esą Lietuvos radijas nesuvokia savo misijos. Todėl sutartis su Karo akademija yra vienas iš įrodymų, kad Lietuvos radijas suvokia Lietuvos visuomenės ir valstybės prioritetus dabartiniame nuolat besikeičiančiame pasaulyje.
Lietuvos televizijos direktorė Rita Miliūtė pasidalijo su sutarties pasirašymo dalyviais naujo projekto idėja. Pagal šį projektą mūsų politikų ar kitų garsių žmonių laukia nemaži išbandymai. Jiems gali tekti pagyventi kareivinėse ar poligone, pamėginti atlikti kai kurias užduotis ir tuo pačiu populiariai paaiškinti visuomenei apie integracijos į Šiaurės Atlanto Sutarties organizaciją svarbą.
Pagal pasirašytas sutartis Lietuvos karo Akademija įsipareigoja padėti Lietuvos televizijai ir Radijui rengti įvairias temines programas, kurios prisidėtų prie karininko įvaizdžio gerinimo, ugdytų jaunimo pilietiškumą, informuotų visuomenę apie studijas Karo akademijoje.