Siekdamas stiprinti Lietuvos organizacijų ir jų darbuotojų kibernetinį atsparumą, Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos sukūrė naują nemokamą nuotolinę Kibernetinės higienos mokymų platformą.
„Organizacijos, siekdamos užtikrinti savo kibernetinį saugumą, dažniausiai pagrindinį dėmesį skiria techninėms apsaugos priemonėms. Jos padeda, tačiau silpniausia kibernetinės gynybos grandis yra žmogus. Įvairių tyrimų duomenimis, net 80-90 proc. visų kibernetinių incidentų įvyksta dėl žmogiškosios klaidos, todėl darbuotojų švietimas ir mokymai privalo tapti kiekvienos organizacijos kasmetine rutinine veikla. Naujoji NKSC mokymų platforma organizacijoms suteiks galimybę greitai ir lanksčiai apmokyti didesnį darbuotojų skaičių bei taip sustiprinti bendrą savo atsparumą kibernetinėms grėsmėms“, – teigia NKSC direktorius Liudas Ališauskas.
Naujoje nuotolinėje NKSC platformoje esančius Kibernetinės higienos mokymus šiuo metu sudaro 9 temos. Jos apima svarbiausias saugaus darbo skaitmeninėje erdvėje rekomendacijas ir supažindina su dažniausiai pasitaikančiomis kibernetinėmis grėsmėmis.
Kursų dalyviams bus pateikti pavyzdžiai, kaip saugiai sudaryti ir naudoti slaptažodžius, užtikrinti savo mobiliųjų įrenginių saugumą, saugiai dirbti iš namų. Mokymų metu jie taip pat susipažins su šiuo metu populiariaisiais sukčiavimo metodais – internetiniu sukčiavimu siekiant išvilioti jautrius duomenis (angl. phishing), sukčiavimu siunčiant trumpąsias žinutes (angl. SMS phishing, smishing), sukčiavimu telefonu (angl. voice phishing, vishing), taip pat Lietuvoje vis dažniau naudojamu duomenis šifruojančiu ir išpirkos reikalaujančiu kenkėjišku kodu (angl. ransomware).
Visi mokymų dalyviai sėkmingai užbaigę kursą gaus NKSC Kibernetinės higienos mokymų sertifikatą.
Į mokymus savo darbuotojus gali registruotis visos ypatingos svarbos infrastruktūrą valdančios organizacijos, taip pat – viešojo sektoriaus įstaigos. Registracija vykdoma NKSC interneto svetainėje užpildžius registracijos formą: https://www.nksc.lt/khm.html.
Planuojama, kad 2024 m. nuotolinius Kibernetinės higienos mokymus pabaigs apie 10 tūkst. klausytojų.