Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje Kaune liepos 22 d. vyko Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų (JKVM) klausytojų pirmojo karininko laipsnio suteikimo ceremonija, kurioje karininko priesaiką davė ir Lietuvos kariuomenės rezervo karininkų gretas papildė aštuntoji JKVM laida.
Trejų metų trukmės kursą sėkmingai baigusiems klausytojams krašto apsaugos ministras A. Anušauskas ir Gynybos štabo viršininko pavaduotojas plk. D. Guzas suteikė atsargos jaunesniojo karininko – leitenanto – laipsnį ir rezervo būrio vado kvalifikaciją.
„Mūsų saugumo iššūkiai nepalieka jokių abejonių – privalome stiprinti Lietuvos kariuomenę. Tikroji kariuomenės galia – ne ginklai ir technika, bet Jūs – gerai pasirengę, motyvuoti ir patriotiški kariai. Tikiu, kad daliai jūsų šis pabaigtas etapas taps nauja pradžia Lietuvos kariuomenėje. Laukiame jūsų – jaunų, atsakingų ir pilietiškų žmonių. Tegul jūsų ryžtas ir įgyta patirtis kasdien stiprina Lietuvą“, – kariams linkėjo ministras A. Anušauskas.
Lietuvos kariuomenės vado vardu JKVM absolventus sveikindamas plk. D. Guzas pabrėžė, kad suteiktas pirmasis Lietuvos karininko laipsnis yra ne tik kario brandaus pasirinkimo įvertinimas, bet ir didžiulis įsipareigojimas ir atsakomybė. Jaunesniesiems karininkams jis palinkėjo, kad įgytos karo mokslo žinios virstų tikru profesionalumu, užtikrinančiu sėkmingą karjerą ne tik kariuomenėje, bet ir kitose srityse.
Lietuvos kariuomenės mokymo pajėgose gyvuoja graži tradicija išrinkti geriausius mokymų rezultatus pasiekusius karius. Šiemet Lietuvos kariuomenės mokyklos vadas plk. ltn. Ričardas Dumbliauskas vardinę dovaną – durklą – įteikė geriausiam LKM JKVM klausytojui ltn. Dainiui Mašnauskui, o Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius vardinėmis dovanomis – durklais-peiliais – apdovanojo geriausius LKA JKVM klausytojus ltn. Arnoldą Venį ir ltn. Laurą Domarkaitę.
Jaunesniųjų karininkų vadų mokymai – viena iš privalomosios pradinės karo tarnybos formų, kurią atlikdami 18–32 m. aukštųjų mokyklų studentai ir absolventai, tarpukario Lietuvoje vadinti kariūnais aspirantais, įgyja pagrindinį karinį parengimą, išmoksta veikti būrio sudėtyje ir jam vadovauti. Jaunesniųjų karininkų vadų mokymai buvo atnaujinti 2012 m., siekiant stiprinti šalies gynybinius pajėgumus – rengti karininkus Lietuvos kariuomenės rezervui, ugdyti Lietuvos Respublikos pilietį, pasirengusį atlikti konstitucinę pareigą – ginklu ginti savo valstybę.
LKM informacija ir nuotraukos.