Krynica Zdrujaus mieste, Lenkijoje, vykstančiame 24-jame Ekonomikos forume, NATO Energetinio saugumo centro ekspertai rugpjūčio 3 d. rengia diskusiją apie energetines inovacijas kariniame sektoriuje.
Diskusiją moderuos NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro Strateginės analizės ir tyrimų skyriaus vedėjas dr. Arūnas Molis, pranešimus skaitys plk. ltn. Nicolas Henry, NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro direktoriaus pavaduotojas, taip pat Mehmet Kinaci (NATO Sąjungininkų transformacijos vadavietė, angl. sutr. ACT), Inga Konstantinavičiūtė (Lietuvos energetikos institutas), Gunta Slihta (Latvijos energetikos institutas).
Ekonomikos forume dalyvaujantys Centrinės ir Rytų Europos politikos ir verslo lyderiai diskutuoja ir aktualių politinių ir saugumo įvykių temomis, siekdami įtakoti ir kurti palankias sąlygas politiniam bendradarbiavimui Europoje.
2012 metais įkurto ir Vilniuje veikiančio NATO energetinio saugumo centro pagrindinė misija – prisidėti stiprinant NATO pajėgų operacinį energetinį saugumą ir efektyvumą. Bendradarbiaudamas su akademinės bendruomenės, pramonės, Lietuvos ir kitų NATO šalių kariuomenių ir kitų institucijų atstovais, centras nagrinėja ir konsultuoja operacinio energetinio saugumo klausimais, vykdo praktinius projektus.
Be Lietuvos, centro steigėjos yra dar penkios NATO šalys: Estija, Italija, Latvija, Prancūzija ir Turkija. Norą prisijungti prie centro vykdomos veiklos išreiškė Gruzija, Jungtinė Karalystė ir Jungtinės Amerikos Valstijos. Centrui vadovauja Lietuvos atstovas pulkininkas Gintaras Bagdonas.
Energetinis saugumas yra vienas pagrindinių naujųjų saugumo iššūkių. Karinės pajėgos yra tarp daugiausiai energetinių išteklių vartojančių valstybės sektoriaus institucijų, kurių išlaidos energetiniams ištekliams sudaro žymią jų biudžetų dalį.