Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje birželio 5 d. lankėsi moksleiviai, dalyvavę Geopolitinių studijų centro ir LR užsienio reikalų ministerijos organizuotame projekte-konkurse „Lietuva – NATO narė 2004–2014“. Konkurso nugalėtojams buvo įteikti apdovanojimai ir organizuota ekskursija Akademijoje. Mokiniai susipažino su Lietuvos karo akademijos veikla ir kariūnų studijomis šioje aukštojoje mokykloje.
Sveikindamas konkurso dalyvius Akademijos štabo viršininkas plk. ltn. Darius Baranauskas linkėjo jiems pamatyti kuo daugiau įdomių vietų Akademijoje, susipažinti, kaip kariūnai čia mokosi ir gyvena, o ateityje sugrįžti į šią aukštąją mokyklą jau kaip jos auklėtiniai – kariūnai.
Konkurso organizatoriai dėkojo dalyviams už domėjimąsi Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacija – NATO – ir atkreipė moksleivių dėmesį, kad Aljanso diplomatinėse atstovybėse dirba karininkai. Todėl norėdami jais tapti jie gali pasirinkti kelią į Lietuvos karo akademiją, kuri rengia ir ugdo karininkus lyderius.
Projekto „Lietuva – NATO narė 2004–2014“ tikslas – paskatinti jaunąją kartą plačiau pasidomėti NATO organizacijos istorija ir tikslais, inicijuoti aktyvesnes jaunimo ir visuomenės diskusijas apie Lietuvos ir tarptautinio saugumo užtikrinimo klausimus, padėti suvokti ir kritiškai pažvelgti į saugumo problemas.
Dalyvaudami šio projekto konkurse mokiniai galėjo rašyti rašinį apie tai, kaip jie įsivaizduoja Aljanso organizaciją ateityje, arba savo mokykloje organizuoti renginį „NATO diena mano mokykloje“.
Moksleiviai konkurso metu įgijo žinių apie NATO ir galėjo jomis pasidalinti su konkurse nedalyvavusiais moksleiviais. Radviliškio rajono Sidabravo vidurinės mokyklos auklėtiniai pasakojo, kad kitiems mokiniams pristatydami Aljansą, kurio nare Lietuva yra jau 10 metų, savo mokykloje organizavo įvairius renginius – skaitė pranešimus, dainavo, žaidė ir kt.
Nuotraukos K. Dijoko