Balandžio 25-30 dienomis Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai organizuoja konferenciją „NATO – Lietuvos ir kaimyninių Baltijos šalių saugumo garantas”, kurioje dalyvaus studentai iš JAV, Kanados, Olandijos, Rumunijos, Slovakijos, Belgijos, Čekijos, Baltijos valstybių.
Pagrindinis konferencijos tikslas – skatinti tarptautinį jaunuolių dialogą aktualiausiais Aljanso plėtros klausimais.
Konferencijoje bus diskutuojama dėl Aljanso plėtros naudingumo, pasekmių šalių narių saugumui ir stabilumui, transatlantinių santykių poveikio Baltijos šalims. Konferencijos dalyviai aptars galimus Baltijos šalių bendradarbiavimo būdus mažinant terorizmo grėsmę, svarstys klausimus, kaip apsisaugoti nuo terorizmo mažoms valstybėms. Atskiras komitetas nagrinės naujų šalių galimybes savarankiškai dalyvauti taikos palaikymo operacijose.
Alina Žebrauskaitė