Birželio 23 dieną krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose susitiks su Norvegijos Karalystės gynybos ministre Ine Eriksen Soereide.
Susitikimo metu ministrai aptars saugumo situaciją regione, artėjantį NATO viršūnių susitikimą Varšuvoje (Lenkija), mokymo galimybes Lietuvoje dislokuotoms sąjungininkų oro pajėgoms, dvišalio bendradarbiavimo ir kitus saugumo ir gynybos klausimus.
Norvegijos ministrė Aviacijos bazėje Šiauliuose susitiks su norvegų kariais, kurie šiuo metu su keturiais naikintuvais F-16 atlieka oro policijos misiją Baltijos šalyse.
Pastarąjį dešimtmetį kasmet pratybose ir mokymuose Norvegijoje dalyvavo kelios dešimtys Lietuvos kariuomenės Karinių oro ir jūrų pajėgų, taip pat Sausumos pajėgų specialistų, Specialiųjų operacijų pajėgų karių ir logistų. Nuo 2011 m. vyksta aktyvus dvišalis Lietuvos ir Norvegijos Specialiųjų operacijų pajėgų bendradarbiavimas.
Norvegija šiuo metu jau trečią kartą vykdo NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse. Anksčiau Norvegijos kariai su naikintuvais Aviacijos bazėje Šiauliuose buvo dislokuoti 2005 metų sausio-kovo mėn. ir 2007 m. gruodžio – 2008 m. kovo mėnesiais.
Pastaba žiniasklaidai:
Žiniasklaidos atstovai, norintys dalyvauti Norvegijos gynybos ministrės vizito renginyje Aviacijos bazėje birželio 23 d., kviečiami iki birželio 22 d. 17.00 val. registruotis telefonu 8 41 59 21 51 arba el. paštu [email protected]. Žurnalistai kviečiami atvykti birželio 23 d. iki 8 val., lakūnų g. 3.
Norvegijos gynybos ministerijos nuotrauka