Gegužės 28 d. Krašto apsaugos ministerijoje vyks konferencija „Pilietinio pasipriešinimo veiksmų teorinės ir praktinės galimybės XXI a.“, kurioje pranešėjai aptars mokslinius, teisinius ir praktinius pilietinės gynybos aspektus. Konferenciją organizuoja Pilietinės gynybos centras prie Krašto apsaugos ministerijos.
Konferencijos dalyvius pasveikins krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.
Konferencijos moderatorius karybos ir karo istorijos ekspertas Deivydas Šlekys apžvelgs nesmurtinio pasipriešinimo istoriją, sąvokos interpretacijas. Pranešėjai pulkininkas Valerijus Šerelis, dr. Nerijus. Maliukevičius kalbės apie pilietinės gynybos strategijas, metodus ir koreliaciją su karine šalies gynyba, dalysis įžvalgomis apie informacines atakas ir gynybos būdus, kaip gintis ir koks vaidmuo tenka piliečiams esant provokacinėje situacijoje.
Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto studentai, vadovaujami doc. dr. Ainės Ramonaitės, ir skaitys pranešimus apie nesmurtinio pasipriešinimo elementus Lietuvoje 1991 m. ir Ukrainoje 2014 m., pristatys informacijos apie įvykius Ukrainoje pateikimo analizę.
Antroje konferencijos dalyje prof. Valdas Rakutis kalbės apie pilietinės gynybos Lietuvoje organizavimo būdus, kokius gebėjimus reikia ugdyti norint atremti naujo tipo visuomenės atakas ir kaip stiprinti nekonvencinę gynybą.
Pilietinės gynybos centras įgyvendina pasirengimo pilietinei gynybai politiką, koordinuoja krašto apsaugos sistemos ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės pilietinio patriotinio ugdymo ir švietimo programas, propaguoja ir puoselėja tautinės savimonės, pilietiškumo, patriotizmo, laisvės ir nepriklausomybės vertybes. Pilietinės gynybos centro misija – siekti, kad būtų ugdoma jaunimo pilietinė nuostata ginti savo Tėvynę.
Konferencijos Krašto apsaugos ministerijos Žalgirio salėje pradžia – 9.30 val.