Rugpjūčio 21 d., ketvirtadienį, Vilniuje vyks renginiai, skirti paminėti kario savanorio ir Parlamento gynėjo Artūro Sakalausko 23-ąsias žūties metines. Minėjimo renginiai jau ankščiau šį mėnesį vyko ir A. Sakalausko gimtinėje Alytuje.
1991-ųjų sausį Artūras Sakalauskas įstojo į Savanoriškąją krašto apsaugos tarnybą, aktyviai kovojo prieš sovietų agresiją, budėjo Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo rūmuose, taip pat savanorių postuose Kaune, Sitkūnuose. 1991 m. rugpjūčio 19 d. kartu su Alytaus rinktinės savanoriais atvykęs budėti į Vilnių vėl stojo ginti Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo.
1991 m. rugpjūčio 21 d., žlungant pučui, sovietų armijos provokacijos metu Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo rūmų prieigose įvyko Lietuvos savanorių susirėmimas su sovietų armijos specialiosios paskirties dalinio kariais, kurie automobiliu įsiveržė į karių savanorių saugomą teritoriją prie pirmojo posto A. Goštauto gatvėje. Pasipriešinimo metu Alytaus rinktinės savanoris Artūras Sakalauskas žuvo, dar du Alytaus rinktinės savanoriai buvo sužeisti.
Savanoris Artūras Sakalauskas po mirties apdovanotas Vyčio Kryžiaus pirmojo laipsnio ordinu, Sausio 13-osios atminimo ir Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių kūrėjo medaliais.
Atminimo renginių Vilniuje, rugpjūčio 21 d., ketvirtadienį, programa:
16.30 val. Šv. Mišiomis Lietuvos kariuomenės Šv. Ignoto bažnyčioje (Šv. Ignoto g. 6);
18.00 val. Kario savanorio Artūro Sakalausko pagerbimo ceremonija žūties vietoje, prie paminklinio akmens (A. Goštauto g. prie Seimo rūmų);
18.45 val. Renginys „Lietuvos savanoriai kovoje už Lietuvos laisvę“, parodos, skirtos kario savanorio Artūro Sakalausko atminimui eksponavimas, trumpametražinių filmų demonstravimas Seimo II rūmuose (Gedimino pr. 53)
Nuotraukos – kpt. Tomo Pakalniškio ir KAM archyvo