Lapkričio 19 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija ir NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras, siekdami sukurti abipusiškai naudingus ryšius, pasirašė ketinimų protokolą dėl bendradarbiavimo.
Pasak Lietuvos karo akademijos viršininko pulkininko Eugenijaus Vosyliaus, tai svarbus žingsnis stiprinant institucijų bendradarbiavimą, prasidėjusį jau anksčiau. „Mes bendradarbiavome, bet nuo šiol, remdamiesi šiuo susitarimu, galėsime pasiekti dar geresnių rezultatų. Turėsime galimybę iš centro pasikviesti lektorius į akademijos organizuojamus kursus, siųsti kariūnus į stažuotes ir pan.“, – kalbėjo plk. E.Vosylius
Pasak NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro direktoriaus pulkininko Gintaro Bagdono, akademija ir NATO centras taip pat galės efektyviau įgyvendinti bendrus projektus, centras – padėti akademinei bendruomenei organizuoti kursus ir paskaitas karinėmis temomis ir pan.
Akademija ir centras susitarė dalytis gera patirtimi, keistis ekspertais ir tyrėjais rengiant bendrus projektus, planuoti ir įgyvendinti bendrus projektus, organizuoti bendrus praktinius ir teorinius seminarus ir mokymus, palengvinti studentų dalyvavimą stažuotėse, keistis tyrimų rezultatais ir išvadomis, informacija apie planuojamus ir vykstančius svarbius energetiniam saugumui renginius, kviesti į aktualius praktinius ir teorinius seminarus ir konferencijas.
Lietuvos karo akademijas ir NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras ketinimų protokolą pasirašė penkeriems metams.
Nuotraukos K. Dijoko