Lietuvos kariuomenės centriniame poligone Pabradėje vėl įsikurs vasaros stovyklos vaikams „Šaunuolis”. Gegužės 5 d. trečią kartą bus pasirašoma bendradarbiavimo sutartis tarp Krašto apsaugos ministerijos (KAM) ir Vilniaus miesto savivaldybės dėl šių stovyklų organizavimo.
Šiais metais stovykloje „Šaunuolis” birželio–rugpjūčio mėnesiais turėtų ilsėtis apie 800 vaikų. Vaikus į stovyklą „Šaunuolis” atrinks Vilniaus savivaldybės Socialinės apsaugos skyrius. Pirmenybė bus teikiama vaikams iš rizikos grupių ir socialiai remtinų šeimų.
Ši Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo karinio ugdymo bei sveikatingumo stovykla bus gera proga vaikams susipažinti su karių gyvenimu: vaikai gyvens karinėse palapinėse, valgys kareivišką maistą. Per penkias dienas truksiančią pamainą moksleiviai bus mokomi sveikos gyvensenos pagrindų, lavinti savitvardą ir drausmę, grūdintis, bendrauti su kariais, kasdienės rikiuotės, gerbti savo šalies vėliavą.
Krašto apsaugos sistema jau beveik dešimt metų rūpinasi vaikų vasaros užimtumu. Vien tik „Mobiliosiose stovyklose”, organizuojamose kartu su Šaulių sąjunga, nuo 2001 m. iki 2004 m. pabuvojo apie 23 000 vaikų. 2004 m. kariniai daliniai kartu su vietos savivaldybėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis surengė įvairaus pobūdžio vasaros renginius (stovyklas, žygius, sąskrydžius ir kt.), kuriuose dalyvavo apie 3000 vaikų.
Pastaba žurnalistams. Sutartis bus pasirašoma gegužės 5 d. 11 val. Krašto apsaugos ministerijos ( Totorių g 25/3 ) Juodojoje salėje ( I aukštas ).