Rugpjūčio 4 d. Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono ir generolo leitenanto Motiejaus Pečiulionio arsenalo II pėstininkų kuopos kariai padės Panevėžio ir Klaipėdos miesto savivaldybėms perlaidoti per Pirmąjį pasaulinį karą žuvusių ir Panevėžyje palaidotų vokiečių kareivių palaikus.
Ketvirtadienį anksti ryte apie trisdešimt Mindaugo bataliono karių iš Panevėžio miesto J. Balčikonio gimnazijos 832 ekshumuotus vokiečių karių palaikus sudės į keturias karines mašinas, kuriomis perveš į Klaipėdą, o dvidešimt keturi gen. ltn. M. Pečiulionio II pėstininkų kuopos kariai sarkofagus iškraus vokiečių karių kapinėse Herkaus Manto gatvėje.
Palaikų perlaidojimo ceremoniale dalyvaus ir palaikus pašventins Klaipėdos įgulos kapelionas kapitonas Saulius Noretas. Iškilminga karių pagerbimo ceremonija planuojama rugsėjo 20 d.
Žuvusių karių palaikų atkasimo darbus Mindaugo bataliono kariai pradėjo birželio 9 d. Kariai dirbo dvi savaites, kol atkasė 4 tūkstančių kvadratinių metrų plotą, kuriame gulėjo vokiečių karių palaikai. Buvo nupjauti medžiai, nuimta velėna, atkastas stadiono gruntas.
Pasak kasinėjimų vadovės archeologės Dainos Stankevičiūtės, „kariai labai padėjo Kultūros paveldo akademijos specialistams: kariams teko bene sunkiausias darbas – atkasti didelį stadiono plotą, tačiau kariai stengėsi, dirbo susikaupę, domėjosi istoriniu laikotarpiu, kuriuo buvo palaidoti vokiečių kariai”.
Tokie Pirmojo pasaulinio karo ekshumavimo darbai Lietuvoje buvo atlikti pirmą kartą.