Vasario 14 d. misijos vietą netoli Bagdado pasiekė du Lietuvos kariai, dalyvausiantys NATO Irako saugumo pajėgų mokymo misijoje (angl. NATO Training Mission – Iraq, NTM-I).
Į misiją išvykę Lietuvos karo akademijos karininkas ir Jėgerių mokyklos viršila padės kurti Irako karo akademijos – Mokymo, ugdymo ir doktrinų centro – infrastruktūrą, karininkų ir kariškių mokymų programas, taip pat ruoš karius nacionalinei Irako kariuomenei.
Išvykę kariai – pirmieji Lietuvos atstovai, dalyvaujantys šioje misijoje. Karininkas misijoje eis logistikos karininko pareigas, viršila – karinio rengimo kurso instruktoriaus. Prieš misiją Lietuvos kariai išėjo intensyvų keturių savaičių trukmės pasirengimo kursą Lietuvoje ir Italijoje. Misijoje kariai užtruks pusmetį.
Irako saugumo pajėgų mokymo misija pradėta praėjusiais metais. Misijoje dalyvaujančios šalys padeda mokyti naujai kuriamas Irako institucijas: policiją, kariuomenę bei suteikti joms reikiamą logistinę ir techninę paramą. Šiuo metu misijoje dalyvauja maždaug 20 NATO narių. Vienos šalys į Iraką siunčia savo specialistus, kitos, pvz.: Prancūzija ir Vokietija, Irako pajėgas rengs už Irako ribų, dar kitos misiją parems finansiškai – skirs lėšų Irako kariškių mokslams karo akademijose NATO šalyse.
Šiuo metu tarptautinėse misijose Irake tarnauja maždaug 120 Lietuvos karių.