Kovo 7 d. vienose didžiausių NATO pratybų „Strong Resolve 2002” prasidėjo aktyvioji fazė, kur dalyvauja ir Lietuvos kariai, o Baltijos šalių bataliono BALTBAT štabas vadovauja tarptautiniam batalionui.
Pagal scenarijų, išgalvotose šalyse prasidėjo masinės riaušės, su kuriomis Jungtinės Tautos nebesugebėjo susitvarkyti, todėl JT paprašė NATO intervencijos. Aljansas savo ruožtu nusprendė įvesti savo pajėgas krizių valdymui pagal 5 straipsnį, taip pat aktyvavo NATO laivyną, NATO štabas JAV sukūrė jungtines greito reagavimo pajėgas, kurios atvyko į konflikto teritoriją bei pradėjo vykdyti taikos palaikymo operacijas.
Daugianacionalinis batalionas, vadovaujamas BALTBAT vado Lietuvos karininko mjr. Dariaus Petrylos, atlieka vieną iš greito reagavimo pajėgų užduočių – taikos palaikymo operacijas atskyrimo zonoje tarp menamų konfliktuojančių šalių.
Šis batalionas yra įsikūręs pietinėje Drawsko Pomorskie poligono dalyje.
Batalione be trijų Baltijos šalių dar yra bulgarų ir ukrainiečių kariai. Didžiausią kontingento dalį sudaro BALTBATāo – Estijos, Latvijos ir Lietuvos kariai. Lietuvai taip pat atstovauja pėstininkų būrys (37 kariai) iš LDK Kęstučio MPB iš Marijampolės. 7 Lietuvos karininkai dirba bataliono štabe, 2 – karo policijoje.
Nuo pratybų pradžios, kovo 1d., batalionas ruošėsi aktyviajai pratybų fazei, vyko taip vadinamas skirtingų šalių karinių padalinių integravimosi procesas. Visą savaitę bataliono kariai mokėsi taikos palaikymo operacijų: patruliuoti, kurti patikrinimo, stebėjimo, mobiliuosius postus, valyti pastatus, malšinti riaušes, veiksmų minų lauke ir eskortavimo.
„Buvo tikrai sudėtinga, tačiau kariai su užduotimis sėkmingai susitvarkė”, – sakė vyr.ltn. Mindaugas Stackevičius. Bataliono vadas mjr. A. Petryla taip pat liko patenkintas karių pasiruošimu. Teigiamai bendrą bataliono pasiruošimą įvertino ir užsieniečių karininkai, stebėję pasiruošimą.
Lietuvai mokymuose taip pat atstovauja ir sraigtasparnis MI-17, lėktuvas An-26, laivas „Sūduvis” su įgulomis.
„Strong Resolve 2002” vyksta dvejose šalyse. Norvegijoje dalyvauja tik NATO šalys, Lenkijoje su NATO šalimis dalyvauja ir šalys partnerės. Iš viso į mokymus atvyko apie 40 tūkst. karių iš 24 NATO ir šalių partnerių.
Norvegijoje treniruojamasi, kaip organizuoti kolektyvinę gynybą, užpuolus vieną iš NATO šalių. Šiuose mokymuose dalyvauja jūrų bei oro pajėgos – beveik 50 karinių laivų ir daugiau nei 130 karo lėktuvų.
Lenkijos teritorijoje mokomasi vykdyti taikos palaikymo operacijas.