Vasario 28 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG-2) kariai linksmai ir išradingai šventė Užgavėnes.
Paskutinę žiemos dieną visa PAG-2 stovykla Čagčarane pakvipo mieliniais blynais. Stovyklos valgykloje, net sušilusi darbavosi blynų kepimo ir greitojo ragavimo pajėgų komanda, vadovaujama seržantės Marytės Grigienės. Prikepus kelis padėklus blynų, PAG-2 vadas pulkininkas Gintaras Ažubalis įvertino susidariusią situaciją ir paskelbė stovyklai taktinę Užgavėnių pauzę.
Tuoj po to stovykloje pradėjo trainiotis „čigonės”, „generolas”, „giltinė”, ir du vietiniai karo „vadai” – chanas Kanapinis su šeichu Lašininiu. „Čigonės” net ir čia griebėsi savo įprasto amato – būrimo iš kortų ir dolerių, o du karo „vadai” labai nedraugiškai vienas kitą plumpino pagaikščiais su prikimštom kojinėm.
Paskelbus blynų valgymo pradžią, visi susirinko stovyklos aikštėje prie laužo ir išsirikiavo su lėkštėmis rankose. Niekada anksčiau neragautas valgis nepaprastai patiko afganistaniečiams vertėjams, taip pat kartu su lietuviais tarnaujančiais danų, islandų ir amerikiečių kariams.
Marga Užgavėnių persirengėlių kompanija valgančius laistė vandeniu, o Kanapinis su Lašininiu stojo ant rąsto paskutinei kovai. Po jų ir visi kiti Užgavėnių dalyviai veržėsi patvatint vienas kitą prikimštais maišais. Dar po kelių atrakcionų buvo sudeginta Morė.
Po trumpų, bet linksmų Užgavėnių PAG-2 kariai grįžo prie įprastos veiklos. Užgavėnių personažų surinkti pinigai bus paaukoti Čagčarano našlaičių namams.
Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės atstovas spaudai mjr. A.Dusevičius