Rugsėjo 15 d. Karo medicinos tarnyboje Kaune vyks BALTMED projekto (angl. Baltic medical project) Lietuvoje baigimo ceremonija.
BALTMED projekto iniciatorė – Švedija, kuri mažindama savo ginkluotąsias pajėgas, nuo 1999 m. Baltijos šalims perdavė perteklinę stacionarią ir lauko medicinos įrangą. Trijų Baltijos šalių kovinių dalinių medicininės paramos vienetai buvo aprūpinti standartizuota medicinos įranga, užtikrinančia aukštesnį medicinos paslaugų teikimo standartą bei platesnio masto karo medikų dalyvavimą įvairiose tarptautinėse misijose.
Pagal šį projektą Lietuvos karo medicinos tarnyba gavo 31 bataliono ir 31 kuopos medicininės pagalbos stotį, 300 šaulio-gelbėtojo krepšių, 200 paramedikų krepšių, 5 medicininės įrangos komplektus įgulos ambulatorijoms. Lietuvos karo medikai specialiuose kursuose mokėsi dirbti su gauta įranga, buvo parengti medicinos instruktoriai, brigados štabo medicinos karininkai. 2003 m. gauta medicinos kuopos įranga, 2004 m. – lauko chirurgijos įranga, 2005 m. vasario mėnesį gautos atsarginės detalės medicinos kuopos ir lauko chirurgijos medicininei įrangai.
Šia įranga taip pat naudojasi Afganistane Lietuvos vadovaujamos Provincijos atkūrimo grupės (PAG) medikai.
BALTMED projekto baigimo ceremonijoje planuoja dalyvauti nepaprastoji ir įgaliotoji Švedijos ambasadorė Malin Karre, Krašto apsaugos ministerijos sekretorė Jūratė Raguckienė, Lauko pajėgų vadas brigados generolas Arvydas Pocius, Švedijos ginkluotųjų pajėgų logistikos vadas generolas majoras Åke Jansson, Karo medicinos tarnybos vadas pulkininkas Leonardas Bakaitis, Švedijos medicinos centro viršininkas pulkininkas Bo Andersson, Švedijos gynybos atašė pulkininkas leitenantas Leif Torin Carlsson, tarptautinio bendradarbiavimo su Baltijos šalimis karininkas pulkininkas leitenantas Roger Tennström.
Žurnalistų dėmesiui. Ceremonija vyks rugsėjo 15 d. 10 val. Karo medicinos tarnyboje (Vytauto pr. 49, Kaunas), dėl papildomos informacijos kreiptis į kpt. Nijolę Bražinskaitę tel. 8-37-307705, mob. 8-682-53367.