Lapkričio 13 d. ES gynybos ministrų susitikimo metu Briuselyje Lietuva, Lenkija, Vokietija, Latvija ir Slovakija pasirašė supratimo memorandumą formuoti bendra kovinę grupę.
Po susitarimo pasirašymo Lietuvos krašto apsaugos viceministras Antanas Valys pabrėžė, kad Lietuvos dalyvavimas vienoje ES kovinėje grupėje su Lenkija be jokios abejonės turi būti matomas daug platesniame Lenkijos ir Lietuvos – strateginės partnerystės – santykių kontekste. „Mūsų dalyvavimas lenkų vadovaujamoje kovinėje grupėje yra ir šios partnerystės išraiška, ir jos stiprinimas”, – sakė A. Valys.
Viceministras taip pat teigė, jog pasirašius šį susitarimą atsiveria galimybės su partneriais spręsti praktinius bendradarbiavimo klausimus. Pasak jo, beveik visoms kovinėms grupėms ypač aktualus yra strateginio pervežimo klausimas. Lietuva galės prisidėti sprendžiant mūsų kovinės grupės transportavimo klausimus. Lietuvos planuojamos įsigyti skraidymo valandos dalyvaujant NATO rėmuose vykdomoje C-17 iniciatyvoje galės būti panaudotos perkeliant mūsų kovinę grupę į operacijos vietą.
Supratimo memorandume yra apibrėžti grupės formavimo ir veiklos principai. Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, Latvijos ir Slovakijos kovinė grupė budės 2010 m. pirmąjį pusmetį kartu su Jungtinės Karalystės ir Nyderlandų kovine grupe. Lietuva grupei priskirs maždaug 200 karių – pėstininkų kuopą, logistikos, medicinos ir karo policijos elementus.
Gynybos ministrų susutikime taip pat aptarti gynybos išlaidų klausimai. Ministrams buvo pristatyta Europos gynybos agentūros atlikta ES valstybių gynybos išlaidų analizė. Remiantis atlikta analize, taip pat siekiant didinti gynybos išlaidų efektyvumą, agentūra kitų metų pradžioje kartu su valstybėmis narėmis diskutuos dėl galimų tikslų kai kuriose gynybos išlaidų srityse nustatymo.
Lietuva remia pastangas didinti gynybos išlaidų efektyvumą, tačiau ieškant sprendimų, agentūra, kartu su valstybėm narėm, turi įvertinti valstybių specifiką, vykdomas reformas bei jų dedamas pastangas gynybos išlaidų srityje.