Rugpjūčio 6 d. Krašto apsaugos viceministras Gintautas Šivickas dalyvaus Ariogaloje (Raseinių r.) vyksiančiame tarptautinio Lietuvos laisvės kovų dalyvių sąskrydžio „Laisvės ugnis – ateities kartoms” iškilmingame atidaryme.
Nuo 1990 m. kasmet rugpjūčio pirmąjį savaitgalį organizuojamas sąskrydis, skirtas pagerbti Lietuvos laisvės kovų dalyvius, prisiminti pasipriešinimo kovą už Lietuvos Nepriklausomybę, lietuvių tautos trėmimus į Sibirą.
Jau šią savaitę iš visoje Lietuvoje veikiančių partizanų apygardų į Dubysos slėnį pradėta nešti Lietuvos Nepriklausomybės ir Laisvės ugnis, o šeštadienį bus iškilmingai uždegtas 15-tasis visos Lietuvos laisvės kovų dalyvių sąskrydžio aukuras.
Šventės metu Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko dešimt Parašiutinio rengimo centro karių Dubysos slėnyje atliks parodomuosius šuolius su parašiutais, dalyviams ir svečiams koncertuos Karinių oro pajėgų orkestras, susirinkusieji galės stebėti Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos karių programą, pasiklausyti vyrų choro „Margiris” atliekamų dainų. Veiks paroda „Lietuvos kariuomenė 1918 – 1940 m.”.
Sąskrydžio metu vyks orientacinis žygis, tinklinio, bėgimo, kvadrato varžybos, aitvarų konkursas.
PROGRAMA
2005 m. rugpjūčio 6 d. (Ariogala, Raseinių r.)
09.45 Gėlių padėjimas prie paminklo ir koplyčios Ariogalos kapinėse
10.00 – 10.45 Šv. Mišios Ariogalos bažnyčioje
11.45 – 12.45 Dalyvių eisena nuo bažnyčios į Dubysos slėnį
12.55 – 13.00 Sąskrydžio ugnies atnešimas
13.00 Sąskrydžio atidarymas. Sveikinimai
13.30 – 14.20 Jungtinė meno kolektyvų programa
14.25 – 14.35 Svarbiausių nevyriausybinių organizacijų konferencijose priimtų dokumentų ratifikavimas
14.35 – 15.10 Parašiutinio sporto ir aviacijos meistrų parodomoji programa.