Vasario 11 d. Latvijoje, Baltijos karinės jūrų eskadros (BALTRON) narų rengimo centre, prasideda kursai, kuriuose dalyvaus ir Lietuvos Karinių jūrų pajėgų narai. Tai – vienas iš BALTRON narų grupės kūrimo etapų.
Baltijos šalių narams dėstys Švedijos, Norvegijos, D. Britanijos instruktoriai, taip pat po vieną instruktorių iš kiekvienos Baltijos respublikos. BALTRON mokykloje parengti narai liks tarnauti šioje Lietuvos, Latvijos ir Estijos kuriamoje eskadroje.
4 Lietuvos narai kartu su Latvijos ir Estijos kolegomis iki kovo 15 d. mokysis I lygį, jį baigę gaus I, žemiausio, lygio naro sertifikatus. Gerai pasirodę turės galimybę mokytis II lygyje ir įgyti naro–sprogdintojo kvalifikaciją. Tik patys geriausieji galės bandyti tapti narais–išminuotojais. Tai aukščiausias, III lygis.
Narų išminuotojų poreikis didelis, nes viena pagrindinių BALTRON užduočių – vykdyti nuo antrojo pasaulinio karo Baltijos jūros dugne užsilikusių minų ir nesprogusios amunicijos paieškos ir nukenksminimo operacijas Baltijos jūroje.
BALTRON eskadra, inauguruota 1998 m. Taline, susideda iš laivų, kuriuos į eskadrą skiria Lietuva, Latvija ir Estija. Dabartinis Lietuvos įnašas – minų paieškos laivas „Sudūvis”. Eskadrai vadovauja tarptautinis štabas, kuriam įgaliojimus misijoms vykdyti suteikia Lietuvos, Latvijos ir Estijos kariuomenių vadų komitetas. Šiuo metu BALTRON vadas yra Estijos karinių jūrų pajėgų karininkas kmdr. ltn. Igor Schvede.
Narai yra ruošiami ir Lietuvoje Karinėse jūrų pajėgose. Ten mokosi ne tik laivyno kariai, bet ir Vytauto Didžiojo jėgerių, Juozo Vitkaus inžinerinio batalionų, Krašto apsaugos savanorių pajėgų narai.
Kariuomenės narai atlieka ne tik kovines užduotis. Už paramą prokuratūros darbuotojams tiriant itin sunkius ir pavojingus nusikaltimus sausio mėnesį generalinis prokuroras Antanas Klimavičius atsiuntė padėką Lietuvos karinių jūrų pajėgų kariams, – kariniai narai padėjo atskleisti svarbias padarytų nusikaltimų aplinkybes.