Spalio 1 d. krašto apsaugos viceministras Antanas Valys Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose pasveikins dar vieną Lietuvos vadovaujamą tarptautinę misiją Afganistane sėkmingai užbaigusius Lietuvos karius. Afganistano nacionalinės kariuomenės sraigtasparnių pilotus ir jų aptarnavimo specialistus rengusiems kariams viceministras įteiks medalius „Už tarptautines operacijas“. Oro pajėgų mokymo misija buvo svarus Lietuvos indėlis rengiant ir stiprinant Afganistano nacionalines saugumo pajėgas.
Misiją baigę Afganistane Lietuvos kariai namo grįžo rugsėjo 25 dieną.
Lietuva vadovauti Oro pajėgų mokymo grupei pradėjo 2011 m. vasarį. Per šį laikotarpį pusmečio trukmės misijoje dalyvavo septynios 11-os narių grupės pamainos. Jose kartu su Lietuvos karinių oro pajėgų kariais dalyvavo Belgijos, Latvijos ir Ukrainos kariuomenių atstovai. Belgijos ir Ukrainos atstovai dalyvauti šioje misijoje baigė šių metų vasarą. Latvija veiklą baigė kartu su Lietuva.
Kandaharo oro uoste, pagrindinėje NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijos bazėje, Oro pajėgų mokymo grupės kariai ruošė Afganistano nacionalinės armijos karius atlikti eskadrilės lygmens oro operacijas sraigtasparniais, planuoti oro operacijas ir organizuoti orlaivių techninės būklės priežiūrą. Mokymo grupė aktyviai bendradarbiavo su JAV 738-osios ekspedicinių oro pajėgų patarėjų grupe.
Oficialios karių sutikimo ceremonijos Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose pradžia – 16 val. Žiniasklaidos atstovus, norinčius dalyvauti sutiktuvių ceremonijoje, prašome registruotis telefonu 841 592 151 iki spalio 1 d. 12.00 val. Kontaktinis asmuo – viešųjų ryšių specialistė Aušra Bukienė.
Žiniasklaidos atstovų lauksime adresu Aerouosto g. 11A, Šiauliai iki 15.45 val.
Ankstesnis pranešimas šia tema čia.
KAM archyvo nuotrauka