Vasario 13 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas lankėsi Tauragės rajone dislokuotuose padaliniuose, kur susipažino su karių tarnybos sąlygomis, aprūpinimu, ginkluotės ir karinės technikos būkle, aptarė karių bendradarbiavimą su visuomene ir vietos institucijomis, kitus klausimus.
Tauragės rajone yra dislokuotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotasis pėstininkų batalionas, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės padalinys – 307 pėstininkų kuopa. Čia taip pat veikia Lietuvos šaulių sąjungos Tauragės apskrities Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė.
Su Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono vadu majoru Dainiumi Pašvensku minstras aptarė bataliono personalo, transporto priemonių ir ginkluotės situaciją, bataliono užduotis ir iššūkius, su kuriais batalionas susiduria šiandien. Ministras domėjosi profesinės karo tarnybos karių problemomis ir diskutavo jų motyvacijos klausimais. Vizito metu buvo aptarti ir tolesnio Lietuvos kariuomenės bendradrabiavimo su Lietuvos šaulių sąjungos padalinių klausimai.
Didžiausias Tauragės r. dislokuotas karinis padalinys – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotasis pėstininkų batalionas yra vienas iš keturių Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“, kurios kovinių pajėgumų stiprinimui plėtojant Lietuvos kariuomenę artimiausioje perspektyvoje bus skiriamas didžiausias dėmesys, padalinių. Batlioną sudaro bataliono štabas, I-oji mechanizuotoji pėstininkų, Sunkiosios ginkluotės, Tiesioginės paramos ir Štabo kuopos.
Pastaruosius porą metų Kęstučio bataliono kariai budėjo Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinėse pajėgose ir sudarė jų pagrindą. Kartu su kitais šioms pajėgoms priskirtais kariuomenės padaliniais Kęstučio bataliono kariai teikė pagalbą civilinėms institucijoms pavasarinių potvynių metu. Nuo 2009 m. pradėtos formuoti šios Lietuvos kariuomenės pajėgos yra pasirengusios reaguoti į valstybės suvereniteto pažeidimus, sustiprinti valstybinės sienos apsaugą, vykdyti svarbių valstybės objektų apsaugą, teikti pagalbą savivaldybėms ekstremalių situacijų metu.
Lankydamasis Taruragėje ministras taip pat susitiko su Tauragės rajono vadovybe, Žalgirių gimnazijos moksleiviams ves pilietiškumo pamoką.
Nuotrauka vyr.eil. Agniaus Obadausko — Ministras lankosi Kęstučio batalione.