Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pasveikino spalio 1 d. NATO generalinio sekretoriaus pareigas pradėjusį eiti Jensą Stoltenbergą (Jens Stoltenberg).
„Iššūkių kupinas laikmetis Europoje ir visame pasaulyje reikalauja tvirto ir kūrybingo lyderio. Šiam laikmečiui reikia ryžtingų ir laiku daromų veiksmų, kurie užtikrintų, jog NATO darys viską, kad būtų įgyvendintos kolektyvinės gynybos garantijos.
NATO viršūnių susitikimas Velse paliudijo sąjungininkų solidarumą, pripažino būtinybę taikytis prie naujų aplinkybių, su kurioms dabar susiduriame. Turime keisti savo mąstymą ir susikoncentruoti į sąjungininkų sienų apsaugos užtikrinimą. NATO oro policijos sustiprinimas ir nuolatinis karių dislokavimas – labai svarbūs sprendimai, tačiau turime žengti dar didesnį žingsnį į priekį, kad būtume tikri, jog turime visas reikiamas priemones ir prireikus būtume pasirengę imtis greitų veiksmų,“ – spalio 1 d. laiške naujajam NATO generaliniam sekrertoriui teigia krašto apsaugos ministras J. Olekas.
Laiške ministras pabrėžia, jog visi kartu turime tęsti savo siekį ir toliau stiprinti Aljansą, kaip svarbiausią saugumo užtikrinimo pasaulyje veikėją. „Mes ir toliau kartu dalyvausime operacijose, ir toliau bendradarbiausime su partneriais ir padėsime tiems, kuriems reikės mūsų pagalbos. Mes ir toliau kartu dirbsime su kitomis tarptautinėmis organizacijomis ir darysime viską, ko tik prireiks, kad sustiprintume NATO kaip saugumo visame pasaulyje teikėjos rolę.
„Esu tikras , kad jūsų plati vadovavimo patirtis ir tai, kad esate gerai susipažinęs su mūsų regioninio bei pasaulinio saugumo iššūkiais padės sprendžiant šias problemas,“ – teigia krašto apsaugos ministras J. Olekas.
J. Stoltenbergą į NATO generalinio sekretoriaus pareigas paskyrė 28 šalių sąjungininkai šių metų kovą. Jis pareigose pakeitė penkerius metus ir du mėnesius Aljansui vadovavusį Andersą Foghą Rasmusseną (Anders Fogh Rasmussen) .
Naujasis NATO vadovas iki paskyrimo ėjo Norvegijos ministro pirmininko pareigas.
NATO int. nuotrauka